Blog

Lielākais uzņēmums janvārī reģistrēts Liepājā

2024. gada 2. februāris

Janvārī reģistrēts lielākais jauno uzņēmumu skaits pēdējo trīs mēnešu periodā, liecina Lursoft apkopotie dati. Pagājušajā mēnesī reģistrēti 746 jauni uzņēmumi, no tiem teju 85% ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Lursoft dati rāda, ka š.g. janvārī reģistrēti arī 102 jauni individuālie komersanti, 5 zemnieku saimniecības, 4 ārvalsts komersantu filiāles un pa vienai pilnsabiedrībai un akciju sabiedrībai.

Aizvadītajā mēnesī reģistrētā AS “Padures muiža” pēc pamatkapitāla bijusi piektais lielākais jaunreģistrētais uzņēmums. Kuldīgas novadā reģistrētās akciju sabiedrības lielākie akcionāri ir Artūrs Lapiņš (48%) un Laila Uzule (48%), savukārt pārējie 4% akciju pieder Jānim Lazdānam, kurš arī iecelts par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju. Valdes locekļu amatos iecelti abi pārējie AS “Padures muiža” akcionāri, bet par padomes locekļiem – Kristīne Krama, Raivis Miesnieks un Dzintars Ozoliņš. Lursoft izpētījis, ka AS “Padures muiža” juridiskajā adresē šobrīd reģistrēti četri uzņēmumi, kā arī biedrība “Padures jaunmuižnieku apvienība”, kuras mērķis ir Padures muižas vēsturiskā mantojuma saglabāšana un izpēte, kā arī pasākumu organizēšana muižā. Biedrību aizvadītā gada oktobrī dibinājuši AS “Padures muiža” akcionāri.

Kuldīgas novadā pagājušajā mēnesī reģistrēti 10 jauni uzņēmumi, bet visvairāk to bijis Rīgā (330), Jūrmalā (26) un Mārupes novadā (24). Tomēr, lai arī galvaspilsētā bijis ievērojami lielāks skaits jauno uzņēmumu nekā citās pašvaldībās, janvārī lielākais uzņēmums ir Liepājā reģistrētais SIA “PLP23” ar 4,22 milj. EUR pamatkapitālu. Jāpiebilst, ka šis arī ir vienīgais no visiem janvārī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem, kuru pamatkapitāla apjoms pārsniedz 1 milj. EUR atzīmi. Lursoft izziņas dati rāda, ka SIA “PLP23” izveidots, atdalot daļu no LSEZ SIA “PUMAC LIEPAJA”. Par jaunizveidotā uzņēmuma vienīgo valdes locekli iecelts Lars Fogh, kurš vienlaikus ir arī viens no SIA “PLP23” patiesajiem labuma guvējiem. Jaunā uzņēmuma juridiskā adrese reģistrēta Kapsēdes ielā 2, Liepājas biznesa centra teritorijā, kuras īpašnieks, apsaimniekotājs un attīstītājs ir tā kapitāldaļu turētājs LSEZ SIA “PUMAC LIEPAJA”.

Otrs lielākais uzņēmums pagājušajā mēnesī bijis Ķekavas novadā reģistrētais SIA “Plakankalns”, kura dibinātājs un valdes priekšsēdētājs ir Ilgvars Bite. Uzņēmējs ir līdzīpašnieks arī starpproduktu vairumtirdzniecības uzņēmumā SIA “YOUNIS AROMA”, kā arī zemnieku saimniecības “VALMONIRAS” īpašnieks.

Arī trešais lielākais uzņēmums janvārī reģistrēts ārpus Rīgas. Tas ir SIA “TENKO Baltic” Daugavpilī ar 60 tūkst. EUR pamatkapitālu. Lursoft dati rāda, ka Daugavpilī reģistrētais uzņēmums ir arī lielākā aizvadītajā mēnesī reģistrētā kapitālsabiedrība ar ārvalstu kapitālu. Tā dalībnieks ir lietuviešu UAB “TENKO Baltic”, kas ir tirdzniecības-inženierijas jomas uzņēmums, kas specializējies atjaunojamās enerģijas resursu un citu inženiertehnisko ēkas sistēmu sfērā.

Lursoft izpētījis, ka ieguldījumi no Lietuvas ir pieciem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem. Kopumā ārvalstu kapitāls reģistrēts 84 janvārī reģistrētiem uzņēmumiem. Skaitliski visvairāk jauno uzņēmumu bijis ar ieguldījumiem no Ukrainas. Trīs no tām bijušas SIA ar 2,8 tūkst. EUR pamatkapitālu, vēl reģistrētas arī četras SIA ar 1 eiro pamatkapitālu un desmit individuālie komersanti.

Janvārī reģistrēto uzņēmumu kopējais apmaksātais pamatkapitāls sasniedz 5,5 milj. EUR.

Jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti 42 pašvaldībās. Vienīgā vietvara, kuras teritorijā šī gada pirmajā mēnesī nav reģistrēts neviens jauns uzņēmums, ir Valkas novads. Pērn visa gada garumā šajā pašvaldībā reģistrēja 20 jaunus uzņēmumus.

TOP lielākie uzņēmumi janvārī pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “PLP23”: 4219,47 tūkst. EUR;
 2. SIA “Plakankalns”: 281,40 tūkst. EUR;
 3. SIA “TENKO Baltic”: 60,00 tūkst. EUR;
 4. SIA “Lumino Nordic”: 50,00 tūkst. EUR;
 5. AS “Padures muiža”: 25,00 tūkst. EUR;
 6. SIA “AKADAMI”: 25,00 tūkst. EUR;
 7. SIA “Skir”: 12,00 tūkst. EUR;
 8. SIA “TIKAN”: 12,00 tūkst. EUR;
 9. SIA “Daugava River Spirits Trade”: 10,00 tūkst. EUR;
 10. SIA “Evolution e-cars”: 10,00 tūkst. EUR;
 11. SIA “ZK PAKALPOJUMI”: 10 tūkst. EUR;
 12. SIA “Baltic Gas Solutions”: 10,00 tūkst. EUR;
 13. SIA “Canadian Solar MSS Latvia”: 10,00 tūkst. EUR.

Pašvaldības, kurās janvārī reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 330 jauni uzņēmumi;
 2. Jūrmala: 26 jauni uzņēmumi;
 3. Mārupes novads: 24 jauni uzņēmumi;
 4. Liepāja: 22 jauni uzņēmumi;
 5. Jelgava: 19 jauni uzņēmumi;
 6. Ogres novads: 16 jauni uzņēmumi;
 7. Daugavpils: 16 jauni uzņēmumi;
 8. Siguldas novads: 15 jauni uzņēmumi;
 9. Ķekavas novads: 15 jauni uzņēmumi;
 10. Cēsu novads: 15 jauni uzņēmumi;
 11. Tukuma novads: 15 jauni uzņēmumi.

Pētījumā izmantoti LR Uzņēmumu reģistra publiskotā vispārpieejamā informācija, dati uz 01.02.2024.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*