Lursoft semināri

18.10. seminārs: Patiesais labuma guvējs – tā noskaidrošana, izpēte, riski

2023. gada 2. oktobris

“Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums” uzliek pienākumu juridiskajām personām atklāt un reģistrēt, kas ir tā patiesie labuma guvēji. Lielākā daļa to jau ir paveikusi, bet dažiem, piemēram, ārvalstu uzņēmumu filiālēm un pārstāvniecībām, ir dots laiks reģistrēt patiesos labuma guvējus līdz šī gada beigām. Pret tiem, kas nepilda šo likuma prasību, aktīvi vēršas arī Uzņēmumu reģistrs, izbeidzot to darbību.

Iepriekšminētā likuma izpildei noskaidrot un pārbaudīt, kas ir klienta patiesais labuma guvējs, ir svarīgi ne tikai bankām, maksājumu iestādēm, nebanku kreditētājiem, ārpakalpojuma grāmatvežiem, juristiem, auto tirgotājiem, u.c. uzņēmējiem.  Tā ir nozīmīga informācija arī citiem uzņēmējiem ne tikai privātajā biznesā, veicot klienta vai sadarbības partnera izpēti, bet arī iestādēm un valsts/ pašvaldības kapitālsabiedrībām klientu vai piegādātāju risku izvērtēšanai un arī iepirkumu jomā. 

SEMINĀRĀ:

Runāsim par to, kas ir patiesais labuma guvējs, kā to noskaidrot un kur meklēt nepieciešamo informāciju.  Tiks skatīti piemēri, kā var tikt īstenota kontrole pār juridisko personu, kā arī dažādas patieso labumu guvēju  kontroles ķēdes.

Seminārā uzzināsiet, kam pievērst uzmanību un kādi ir riski, kas saistīti ar klienta vai sadarbības partnera patiesajiem labuma guvējiem, kas jāizvērtē uzņēmējiem, iepirkumu speciālistiem un NILTTPFN likuma subjektiem.

SEMINĀRU VADA:

  • Gints Metāls, Mg. iur, doku.lv AML projektu vadītājs, International Compliance Association (ICA) sertificēts AML speciālists
  • Jānis Rozenbergs, “Lursoft IT” SIA Korporatīvo klientu konsultants

SEMINĀRA NORISE: 2023 .gada 18. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 tiešsaistes video platformā MS Teams.

DALĪBAS MAKSA:

  • Dalības maksa 50,00 EUR + PVN.
  • Īpašais piedāvājums SIA “Lursoft IT” klientiem, kuriem sadarbības līgumā nav iekļauti bezmaksas semināri, – dalības maksa 30,00 EUR + PVN.
  • Klientiem, kuriem ir noslēgts sadarbības līgums ar SIA “Lursoft IT”, kas paredz semināru apmeklējumu, dalība seminārā bez maksas.

Pieteikšanās atvērta līdz š.g. 17. oktobrim vai kamēr tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*