Blog

Augustā reģistrēti 717 jauni uzņēmumi

2023. gada 4. septembris

Aizvadītajā mēnesī jauno uzņēmumu skaits atkal audzis, liecina Lursoft pētījuma dati. Ja jūnijā un jūlijā reģistrēts jauno uzņēmumu skaita kritums, tad augustā to skaits atkal pieaudzis. Lursoft apkopotā informācija atklāj, ka pagājušajā mēnesī reģistrēti 717 jauni uzņēmumi, kas ir par 220 uzņēmumiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Lielākais jauno uzņēmumu skaits šogad reģistrēts martā – 908 jauni uzņēmumi.

Analizējot datus par augustā reģistrēto uzņēmumu apmaksāto pamatkapitālu, redzams, ka to kopsumma sasniedz 4,39 milj. EUR, savukārt sabiedrību ar ierobežotu atbildību vidējais pamatkapitāls (mediāna) augustā bijis 200 eiro. Tikpat liels jaunreģistrēto sabiedrību ar ierobežotu atbildību vidējais pamatkapitāls bijis arī jūlijā. Lursoft izpētījis, ka vairāk nekā puse, t.i., 57,84%, no visām aizvadītajā mēnesī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību bijušas ar pamatkapitālu, kas mazāks par 2800 eiro, tostarp 152 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls bijis vien 1 eiro.

Pagājušajā mēnesī reģistrēts tikai viens uzņēmums ar pamatkapitālu, kas pārsniedz 1 milj. EUR robežu. Tas ir SIA “Kukelis Capital”. Lursoft izziņas informācija atklāj, ka Kasparam Kukelim piederošā uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,5 milj. EUR. Uzņēmējam savulaik piederējis SIA “Kukelis Asset Management”, kas likvidēts 2010. gadā, arī SIA “Mēness akmens”, kas likvidēts 2011. gadā, tāpat arī Kaspars Kukelis ir nekustamo īpašumu jomā strādājošā SIA “Z Park Apartments” līdzīpašnieks. Uzņēmumam gan pirms gada uzsākts likvidācijas process.

Arī otrs lielākais augustā reģistrētais uzņēmums, gluži tāpat kā SIA “Kukelis Capital”, reģistrēts Rīgā. Tas ir SIA “Avenue Property 2”, kura apmaksātais pamatkapitāls sasniedz 618,39 tūkst. EUR. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir SIA “Avenue Property”, savukārt patiesais labuma guvējs – Arvydas Avulis no Lietuvas. Lursoft izpētījis, ka uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts septiņos Latvijas uzņēmumos, tostarp arī SIA “Teikums”, SIA “Jaunā teika AUSMA”, SIA “Starta 17” u.c. Jānorāda, ka jaunais uzņēmums SIA “Avenue Property 2” izveidots, atdalot daļu no SIA “Jaunā Teika offices”. Dažas dienas pēc reģistrēšanas jaunais uzņēmums kļuvis par SIA “Jaunā Teika AUSMA” līdzīpašnieku (60%), savukārt SIA “Jaunā Teika offices” šajā uzņēmumā turpmāk piederēs 40% (pirms reorganizācijas – 100%) kapitāldaļu.

Trešais lielākais augustā reģistrētais uzņēmums bijis SIA “PROEKTS TRIS” ar 158 tūkst. EUR lielu pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs un arī valdes loceklis ir Arsens Tahtadžjans, kuram pieder arī SIA “PROJEKTS DIVI” un SIA “PARANGON”. Abi uzņēmumi strādā nekustamo īpašumu jomā.

Tāpat kā SIA “Kukelis Capital”, SIA “Avenue Property 2” un SIA “PROEKTS TRIS”, kopskaitā 50,63% no visiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem to īpašnieki ir bijuši kapitāldaļu turētāji iepriekš arī citos uzņēmumos.

TOP 9 lielākie augustā reģistrētie uzņēmumi pēc apmaksātā pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “Kukelis Capital”: 2515 tūkst. EUR;
 2. SIA “Avenue Property 2”: 618,39 tūkst. EUR;
 3. SIA “PROEKTS TRIS”: 158 tūkst. EUR;
 4. SIA “Velocity Lab”: 80 tūkst. EUR;
 5. SIA “AG Mājas”: 59 tūkst. EUR;
 6. SIA “Kalvasta Būve”: 50 tūkst. EUR;
 7. AS “NTT Operator”: 25 tūkst. EUR;
 8. AS “NTT”: 25 tūkst. EUR;
 9. SIA “MP Logistic”: 17,5 tūkst. EUR.

No lielāko augusta uzņēmumu saraksta pirmās astoņas vietas ieņem Rīgā reģistrētās kapitālsabiedrības. Lielākais pagājušajā mēnesī reģistrētais uzņēmums ārpus galvaspilsētas ir SIA “MP Logistic” no Ventspils. Minēto uzņēmumu reģistrējis Maksims Paškevičs, ieguldot tā pamatkapitālā 17,5 tūkst. EUR. Uzņēmējam pieder arī SIA “CERTOS” kapitāldaļas, taču pēdējos gados šis uzņēmums nav guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības. Pagājušajā mēnesī Ventspilī reģistrēti kopumā septiņi jauni uzņēmumi. Neskaitot Rīgu, kur reģistrēti 45,77% no visiem augusta jaunajiem uzņēmumiem, visvairāk jaunreģistrēto uzņēmumu pagājušajā mēnesī bijis Jelgavā (27), Ogres novadā (20), Ķekavas novadā (20), Mārupes novadā (19) un Jūrmalā (19).

Lielāko daļu (88,98%) no visiem augustā reģistrētajiem uzņēmumiem veido sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet vēl 9,21% – individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī arī reģistrētas 5 ārvalsts komersantu filiāles, 2 akciju sabiedrības, 3 zemnieku saimniecības un pa vienai pilnsabiedrībai, individuālam uzņēmumam un zvejnieka saimniecībai. Ārvalstu kapitāls reģistrēts nepilniem 12% no visiem augusta uzņēmumiem.

Pašvaldības, kurās augustā reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 328 jauni uzņēmumi;
 2. Jelgava: 27 jauni uzņēmumi;
 3. Ogres novads: 20 jauni uzņēmumi;
 4. Ķekavas novads: 20 jauni uzņēmumi;
 5. Mārupes novads: 19 jauni uzņēmumi;
 6. Jūrmala: 19 jauni uzņēmumi;
 7. Daugavpils: 18 jauni uzņēmumi;
 8. Liepāja: 19 jauni uzņēmumi;
 9. Jelgavas novads: 17 jauni uzņēmumi;
 10. Valmieras novads: 16 jauni uzņēmumi.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*