Blog

Maijā reģistrēti 762 jauni uzņēmumi

2023. gada 6. jūnijs

Lursoft dati liecina, ka š.g. maijā reģistrēti 762 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 3,19 milj. EUR. Kopumā šī gada pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 4073 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 3160.

Lursoft pēta, kurās pašvaldībās aizvadītajā mēnesī reģistrēts lielākais jauno uzņēmumu skaits, kā arī lūko, kuriem jaunajiem uzņēmumiem reģistrēts vislielākais pamatkapitāls.

No visiem uzņēmumiem, kas reģistrēti š.g. maijā, teju 90% ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, vēl 8,3% to vidū ir individuālie komersanti. Tāpat arī aizvadītajā mēnesī reģistrētas 10 zemnieku saimniecības, 2 pilnsabiedrības, 2 ārvalstu komersantu filiāles un viena akciju sabiedrība.

Vienīgā pagājušajā mēnesī reģistrētā akciju sabiedrība ir AS “Capitalia Investment Holding”. Lursoft izpētījis, ka AS “Capitalia Investment Holding” vienīgais akcionārs ir 2016. gadā dibinātais igauņu Sparta Capital OU, kura pamatdarbība saistīta ar finanšu pakalpojumiem, izņemot apdrošināšanu un pensiju uzkrāšanu, savukārt kā patiesais labuma guvējs norādīts Juris Grišins, kurš arī iecelts par uzņēmuma valdes vienīgo amatpersonu. Lursoft dati rāda, ka patiesā labuma guvēja statuss Jurim Grišinam šobrīd reģistrēts septiņos uzņēmumos.

Pašvaldības, kurās maijā reģistrēts visvairāk jauno uzņēmumi:

 1. Rīga: 402 uzņēmumi;
 2. Jūrmala: 26 uzņēmumi;
 3. Mārupes novads: 23 uzņēmumi;
 4. Jelgava: 20 uzņēmumi;
 5. Ropažu novads: 19 uzņēmumi;
 6. Bauskas novads: 17 uzņēmumi;
 7. Daugavpils: 14 uzņēmumi;
 8. Ķekavas novads: 14 uzņēmumi
 9. Talsu novads: 13 uzņēmumi;
 10. Cēsu novads: 13 uzņēmumi;
 11. Liepāja: 13 uzņēmumi.

Lursoft pētījums atklāj, ka lielākais aizvadītajā mēnesī reģistrētais uzņēmums ir SIA “BRYNNER LATVIA” dibinātais SIA “BRYNNER MEŽAPARKS”, kura reģistrētais pamatkapitāls ir 700 tūkst. EUR. Lursoft izpētījis, ka SIA “BRYNNER LATVIA pagājušajā mēnesī reģistrējis vēl vienu uzņēmumu – SIA “BRYNNER SIGULDA” ar 300 tūkst. EUR pamatkapitālu. Abu uzņēmumu juridiskā adrese atrodas Gdaņskas ielā 6-1, Rīgā, kur atrodas arī pats SIA “BRYNNER LATVIA”. Lursoft izpētījis, ka 2014. gadā dibinātā nekustamā īpašuma nozarē strādājošā SIA “BRYNNER LATVIA” kapitāldaļu turētājs ir Kiprā esošais BRYNNER HOLDINGS LIMITED, savukārt patiesie labuma guvēji – Ivars un Uldis Bērziņi. Jānorāda, ka kopš dibināšanas SIA “BRYNNER LATVIA” teju visus gadus, izņemot 2020. gadu, strādājis ar zaudējumiem. Pērn uzņēmums apgrozīja 15,07 tūkst. EUR, pārskata gadu noslēdzot ar 35,7 tūkst. EUR lieliem zaudējumiem. Jāpiebilst, ka SIA “BRYNNER LATVIA” bez abiem iepriekšminētajiem uzņēmumiem, kas dibināti š.g. maijā, pieder arī 50%  siltumenerģijas ražotāja SIA “Preiļu siltums” kapitāldaļu. Pārējo 50% daļu turētājs ir Kipras uzņēmums CRIOZ HOLDINGS LIMITED. Pēdējos četrus gadus SIA “Preiļu siltums” strādājis ar apgrozījuma kritumu, 2022. gadu noslēdzot ar 214,08 tūkst. EUR zaudējumiem.

Starp maijā reģistrētajiem lielākajiem uzņēmumiem blakus abām SIA “BRYNNER LATVIA” dibinātajām kapitālsabiedrībām atrodas SIA “IA PROPERTY”. Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 304 tūkst. EUR. Jaunreģistrētā uzņēmuma dalībnieki ir Ivo Čerbakovs (22%), viņam piederošais SIA “Consulting & Investment” (50%), Andris Asars-Asarovskis (3,6%) un Lindai Asarei-Asarovskai piederošais SIA “BRANDNET” (24,3%). Par SIA “IA PROPERTY” valdes locekļiem iecelti abi līdzīpašnieki. Uzņēmuma juridiskā adrese reģistrēta Aleksandra Čaka ielā 118C, Rīgā.

No TOP 10 lielākajiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem teju visi ir no Rīgas. Izņēmums ir vien SIA “Th. Geyer Ingredients” Mārupes novadā. Lursoft izziņas dati rāda, ka lielāko daļu, t.i., 90% no SIA “Th. Geyer Ingredients” pamatkapitāla, ieguldījis pārtikas un dzērienu ražošanas izejvielu uzņēmums Th. Geyer Ingredients GmbH & Co. KG no Vācijas, savukārt pārējos 10% – Ieva Alaine, kura iecelta arī par uzņēmuma valdes locekli. Jaunreģistrētā uzņēmuma valdes priekšsēdētaja amatu ieņem Ralf Streicher. Abiem SIA “Th. Geyer Ingredients” līdzīpašniekiem šis ir pirmais Latvijā reģistrētais uzņēmums.  Gluži tāpat kā SIA “Th. Geyer Ingredients” gadījumā, 52% no visiem aprīlī reģistrētajiem uzņēmumiem to dalībniekiem tas ir pirmais līdz šim reģistrētais uzņēmums.

Lursoft apkopotie dati atklāj, ka no TOP 10 lielākajiem uzņēmumiem, kas reģistrēti pagājušajā mēnesī, septiņi ir ar vietējo kapitālu. Lielākais jaunreģistrētais ārvalstu kapitāla uzņēmums ir SIA “Klett Latvia”, kura pamatkapitālā 250 tūkst. EUR ieguldījis Vācijā reģistrētais izglītības uzņēmums Klett Lernen und Information GmbH. Citi uzņēmumi minētajai vācu kapitālsabiedrībai iepriekš Latvijā nav reģistrēti. Lursoft izziņas dati atklāj, ka par SIA “Klett Latvia” vienīgo amatpersonu iecelts Rok Kvaternik no Slovēnijas.

Analizējot datus par ārvalstu ieguldītājiem aizvadītā mēneša jaunajos uzņēmumos, Lursoft dati rāda, ka visvairāk dalībnieku reģistrēts no Ukrainas (15 uzņēmumi), Dānijas (11 uzņēmumi) un Igaunijas (10 uzņēmumi). Starp maijā reģistrētajiem uzņēmumiem ar Ukrainas pamatkapitālu ir arī ārvalstu komersanta filiāle. Tā ir Podiļļa Trans Nafta Latvijas filiāle, kas reģistrēta š.g. 17. maijā. Filiāle reģistrēta kādā dzīvoklī Blaumaņa ielā 6, kur šobrīd reģistrēti kopumā 8 uzņēmumi. No tiem vairāki ir ar ārvalstu kapitālu.

Jānorāda, ka Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos pārstāvji no Ukrainas šobrīd ieguldījuši 107,13 milj. EUR. Ja pērn uzkrāto ieguldījumu apjoms samazinājās par 12,58 milj. EUR, tad šobrīd vērojama tendence uzkrāto ieguldījumu apjomam atkal palielināties.

TOP lielākie maijā reģistrētie uzņēmumi:

 1. SIA “BRYNNER MEŽAPARKS”: 700 tūkst. EUR;
 2. SIA “IA PROPERTY”: 304 tūkst. EUR;
 3. SIA “BRYNNER SIGULDA”: 300 tūkst. EUR;
 4. SIA “Klett Latvia”: 250 tūkst. EUR;
 5. SIA “Th. Geyer Ingredients”: 200 tūkst. EUR;
 6. SIA “SUNRIGA”: 185 tūkst. EUR;
 7. SIA “Miera 34”: 100 tūkst. EUR;
 8. SIA “Hospitalu 49”: 90 tūkst. EUR;
 9. AS “Capitalia Investment Holding”: 35 tūkst. EUR;
 10. SIA “Joergensen Holding & Invest”: 25 tūkst. EUR.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*