Blog

Aktīvi aizrit gada pārskatu iesniegšanas periods. Seko jaunajiem gada pārskatiem līdzi ar monitoringa palīdzību!

2023. gada 3. aprīlis

Š.g. 8. martā pieņemtie grozījumi Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā paredz gada pārskatu iesniegšanas termiņa izmaiņas mazajām un mikrosabiedrībām, pagarinot to par vienu mēnesi.

Tas nozīmē, ka gada pārskats par 2022. gadu šīm sabiedrībām Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata, ja sabiedrībai tāds ir, apstiprināšanas un ne vēlāk kā piecus mēnešus pēc pārskata gada beigām. Jānorāda, ka iepriekš minētajām sabiedrībām gada pārskatus bija jāiesniedz ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

Vidējām, lielām un koncerna mātes sabiedrībām, kuras gatavo konsolidēto gada pārskatu, gada pārskatu iesniegšanas termiņš saglabājies nemainīgs. Šīm sabiedrībām pārskati jāiesniedz ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām, tātad, līdz 2023. gada 31. jūlijam, ja pārskata gads sakrīt ar kalendāro gadu. Jāpiebilst, ka Biedrībām un nodibinājumiem, arodbiedrībām, reliģiskām organizācijām, politiskām organizācijām un politisko apvienību organizācijām pārskats par 2022. gadu jāiesniedz ne vēlāk kā līdz š.g. 31. martam.

Lursoft apkopotie dati rāda, ka līdz š.g. 5. aprīlim pārskatus par 2022. gadu bija iesnieguši jau 26 tūkstoši uzņēmumu, kas veido teju ceturto daļu no visiem pārskatiem, kas iesniegti par 2021. gadu. Šo uzņēmumu kopējais apgrozījums sasniedz 7,54 miljardus eiro, bet peļņa pēc nodokļiem – 858,4 milj. EUR. Kopumā, ieskaitot arī nevalstiskās organizācijas, politiskās un reliģiskās organizācijas, līdz š.g. 5. aprīlim iesniegti 41,2 tūkstoši pārskatu par aizvadīto gadu.

GADA PĀRSKATU STATISTIKA

Ņemot vērā, ka aktīvākais gada pārskatu iesniegšanas periods vēl tikai priekšā, Lursoft aicina izmantot Klientu Portfeļa Gada pārskatu monitoringu, kas ļaus ērtāk sekot līdzi klientu, piegādātāju un konkurentu iesniegtajiem gada pārskatiem. Tiklīdz kāds no tev interesējošajiem uzņēmumiem būs iesniedzis gada pārskatu, mēs tevi par to informēsim, lai tu varētu iepazīties ar šo uzņēmumu jaunāko finanšu informāciju.

KLIENTU PORTFEĻA MONITORINGA IESPĒJAS

Par Klientu Portfeļa monitoringa iespējām uzzini, sazinoties ar savu Lursoft klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas daļu, zvanot pa tālruni 6744300 vai rakstot uz info@lursoft.lv.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*