Blog

Dienas bizness: Apgrozījums atpaliek, bet peļņa – rekordlīmenī

2022. gada 18. oktobris

2021. gada pārskatus iesniegušo uzņēmumu neto apgrozījums ir tuvu 2019. gada līdz šim augstākajam līmenim, taču kopējā tīrā peļņa jau pašlaik pārsniedz iepriekšējo gadu rekordu.

Izvērtējot šobrīd iesniegto* uzņēmumu finanšu pārskatus par 2021.gadu, redzams, ka vidējā apgrozījuma rādītājs uz 1 uzņēmumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, audzis par nedaudz vairāk kā 7,5%. Ņemot vērā, ka šobrīd gada pārskatus vēl nav  iesnieguši aptuveni  5-6% Latvijas uzņēmumu, no kuriem liela daļa neiesniegto gada pārskatu ir tieši lielo uzņēmumu grupā, prognozējams, ka vidējā apgrozījuma rādītājs varētu palielināties.

“Neskatoties uz to, jau šobrīd varam teikt, ka, salīdzinot ar pēdējā gada straujās  inflācijas pieaugumu, apgrozījuma pieaugums netiek līdzi šim tempam. Apkopojot 2020.gada finanšu datus, redzējām, ka vidēji viens Latvijas uzņēmums uzrādīja apgrozījumu, kas pārsniedza 566,9 tūkst. EUR, savukārt 2021.gadā tas tuvojas jau 610 tūkst. EUR. Uzreiz jāpiebilst, ka tik liels apgrozījuma apjoms iepriekš bijis pirms vairāk kā 10 gadiem, kad 2008. gadā šis rādītājs pārsniedza 691 tūkst. EUR un 2006.gadā, kad tas bija pat 693 tūkst. EUR. Atceramies, ka pēc šiem treknajiem gadiem Latvijas tautsaimniecība piedzīvoja lejupslīdi – sociālekonomisko krīzi, kas radīja strauju ekonomikas sabremzēšanos, cilvēkresursu aizplūšanu utt. Šajos apstākļos, kad ir vairākas pazīmes, kas ļauj prognozēt uzņēmumu maksātspējas pasliktināšanos, domāju, nebūtu pārspīlēti prognozēt, ka nākamā gada finanšu rādītājos mēs ieraudzīsim situācijas pasliktināšanos,” žurnālam “Dienas bizness” skaidro Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.

Šobrīd apkopotā statistika par uzņēmumu vidējo peļņu (pēc nodokļiem) uz vienu uzņēmumu, parāda, ka lai arī apgrozījums nav strauji pieaudzis, tomēr peļņa ir krietni palielinājusies, pieaugot teju divas reizes!

Visu rakstu lasi žurnālā “Dienas bizness”.

* Dati uz 14.10.2022, iesniegti 103,8 tūkst. gada pārskatu

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*