Blog

Aigars Kesenfelds – patiesais labuma guvējs vairāk nekā 100 uzņēmumos

2022. gada 5. jūlijs

Šogad pirmajā pusgadā reģistrēti jau 44 jauni uzņēmumi, kuros patiesā guvēja statuss reģistrēts uzņēmējam Aigaram Kesenfeldam, liecina Lursoft pētījuma dati. Tie arī atklāj, ka Aigars Kesenfelds šobrīd ir vienīgais uzņēmējs Latvijā, kuram patiesā labuma guvēja statuss vienlaikus reģistrēts vairāk nekā 100 uzņēmumos.

Lursoft izpētījis, ka šo uzņēmumu kopējais reģistrētais pamatkapitāls pārsniedz 114 milj. EUR.

Pamatkapitāla apjoma ziņā lielākais uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, ir pirms trim gadiem reģistrētais holdings SIA “ALPPES Capital”, kas līdz aizvadītā gada decembrim bija zināms ar nosaukumu SIA “AK Family Investments”. Holdingam šobrīd reģistrēta dalība septiņos uzņēmumos, tostarp SIA “Wash and Drive”, kas 2020.gadā apgrozīja 1,49 milj. EUR un nopelnīja 35,55 tūkst. EUR. Pārskatu par 2021.gadu uzņēmums vēl nav iesniedzis. Tāpat arī SIA “ALPPES Capital” pieder 80% kapitāldaļu jaunuzņēmumā SIA “Sell.xyz”, kas šogad pirmssēklas investīciju raundā piesaistījis 1,5 milj. EUR. Uzņēmums piedāvā pilnībā automatizētus tiešās piegādes pakalpojumus pēc pieprasījuma trīs produktu kategorijās: apģērbs, kosmētika un uztura bagātinātāji. Platforma ļauj ikvienam viegli izveidot savu kosmētikas, apģērbu vai uztura bagātinātāju līniju, izmantojot produkta etiķeti un iepakojuma dizainu.

Apgrozījuma ziņā lielākais uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, ir AS “DelfinGroup”. Pērn tā apgrozījums sasniedza 22,19 milj. EUR, savukārt peļņa – 3,26 milj. EUR.  “DelfinGroup” koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 25,5 milj. EUR. “Apgrozījuma un rentabilitātes pieaugumu galvenokārt veicināja stabilais patēriņa kreditēšanas un preču tirdzniecības kāpums digitālajos kanālos,” vadības ziņojumā norādījis AS “DelfinGroup”. Pagājušajā gadā AS “DelfinGroup” izsniedza jaunus kredītus 52,2 milj. EUR apmērā, nodrošinot aizdevumu izsniegšanas pieaugumu par 9%. Lursoft esošie dati rāda, ka AS “DelfinGroup” šobrīd reģistrētas 97 aktīvas struktūrvienības – “Banknote” veikali.

Jānorāda, ka 73 no 101 uzņēmuma, kura patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, nodarbojas ar finanšu pakalpojumu darbībām. Liels skaits šīs nozares uzņēmumu reģistrēts šogad, jo, kā parāda Lursoft dati, 2022.gadā reģistrēti 43 jauni uzņēmumi “Mintos Finance”, katram no tiem piešķirot numerāciju. Šo uzņēmumu kapitāldaļu turētājs ir 2018.gadā dibinātais holdings SIA “Mintos Capital Management”. Vēl viens finanšu pakalpojumu nozarē strādājošs uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, ir pirms diviem gadiem reģistrētais AS “Dali Dali”. Šogad kreditēšanas nozares uzņēmums kļuvis par ģenerālsponsoru Latvijas Futbola federācijas organizētajai Latvijas 3.līgai.

Lai arī pārskatus vēl nav iesnieguši visi Aigaram Kesenfeldam piederošie uzņēmumi, pārskatus iesniegušo uzņēmumu apgrozījums jau pārsniedz 2020.gada kopējo rezultātu. Lursoft apkopotā informācija atklāj, ka aizvadītajā gadā šie uzņēmumi kopā apgrozījuši vairāk nekā 114 milj. EUR, savukārt to peļņa pēc nodokļiem bijusi nepilni 55 milj. EUR.

Senākais uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, ir 1991.gadā reģistrētais SIA “ViziaFinance”, kas savulaik bija zināms kā “Rīgas Lombards”, vēlākos gados arī kā SIA “Banknote” un SIA “MoneyMetro”. Līdz 2015.gada februārim uzņēmuma īpašnieks bija Rīgas dome, savukārt sākot ar 2015.gada februāri par jauno kapitāldaļu turētāju kļuvis tagadējais AS “DelfinGroup”.

Vēl viens uzņēmējs, kas jau ierasti atrodas patieso labuma guvēju sarakstu galvgalī, ir Alvis Krasovskis. Lursoft apkopotie dati atklāj, ka pēdējā pusgada laikā uzņēmumu, kuru patiesais labuma guvējs ir Alvis Krasovskis, skaits audzis par trim. Šobrīd uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts 60 uzņēmumos. Vairāk nekā puse no tiem saistīti ar nekustamo īpašumu jomu un zīmolu “Realto”. Lielākais no tiem ir SIA “Mūkusalas Biznesa Centrs”, kas 2021.gadā apgrozīja 3,53 milj. EUR un nopelnīja 416,72 tūkst. EUR. Pārskata gadā uzņēmums turpināja savu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un telpu iznomāšanu, nodrošinot augstu telpu aizpildījumu visa gada griezumā virs 90%. Pagājušajā gadā arī SIA “Mūkusalas Biznesa Centrs” uzsāka vairākus jaunus attīstības projektus, no kuriem lielākais ir “Zeiss biroji” ēkas būvniecība ar kopējo platību 5,6 tūkst. m2 apmērā.

 Vienlaikus Alvis Krasovskis izvērsis biznesu arī citās uzņēmējdarbības jomās. Apgrozījuma ziņā lielākais uzņēmums, kurā Alvis Krasovskis reģistrēts kā patiesais labuma guvējs, ir SIA “Banderi S.IDE”, kam pieder vairāki “Elvi” un “Alkoutlet” veikali visā Latvijā. Kopumā uzņēmumam šobrīd reģistrētas 34 aktīvas struktūrvienības. Lursoft pieejamais gada pārskats rāda, ka 2021.gadā mazumtirgotājs apgrozīja 17,87 milj. EUR un nopelnīja 362,04 tūkst. EUR. SIA “Banderi S.IDE” pagājušajā gadā ar darba vietām nodrošināja 185 darbiniekus. Uzņēmumos, kuru patiesais labuma guvējs ir Alvis Krasovskis, pērn kopumā strādāja 414 darbinieki. Nodokļu maksājumos šie uzņēmumi 2021.gadā samaksājuši 4 milj. EUR.

Pēc tam, kad 2019.gadā “Skonto” grupas uzņēmumu vadību no Gunta Rāvja pārņēma viņa dēls Rihards Rāvis, kurš vienlaikus kļuva arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju, jaunais uzņēmējs atrodams arī patieso labuma guvēju sarakstu galvgalī. Šobrīd Rihards Rāvis ir patiesais labuma guvējs 50 uzņēmumos. Šie uzņēmumi aptver ne tikai būvniecības nozari, bet arī operācijas ar nekustamo īpašumu, finanšu pakalpojumu u.c. jomas. Lielākais to vidū pēc apgrozījuma 2020.gadā ir SIA “Latvijas Energoceltnieks”, kas aizpērn apgrozīja nepilnu 51 milj. EUR. Lursoft pieejamā informācija liecina, ka ne pērn, ne arī šogad SIA “Latvijas Energoceltnieks” nav uzvarējis nevienā publisko iepirkumu konkursā. Pēdējais uzņēmuma uzvarētais konkurss bijis 2020.gada novembrī, kad tas kopā ar SIA “Reck” uzvarēja AS “Augstsprieguma tīkls” 5,28 milj. EUR vērtajā iepirkumā par nepieciešamo materiālu piegādi un 330 kV gaisvadu līnijas “Salaspils” – a/st. “Aizkraukle” dzelzsbetona balstu maiņu.

Patieso labuma guvēju saraksta 6. – 8. pozīciju kopā ar Nerijus Numa un Robertu Tavjevu dala arī apcietinājumā esošais uzņēmējs Mihails Uļmans, kurš ir aizdomās turētais maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā.

Lursoft izpētījis, ka vairāk nekā puse no visiem uzņēmumiem, kuros patiesais labuma guvējs ir Mihails Uļmans, saistīti ar nekustamo īpašumu jomu. Lielākais to vidū ir SIA “Dzintarkrasta priedes”, kuram 2020.gads bijis pirmais kopš tā reģistrēšanas, kad tas guvis peļņu. Aizpērn uzņēmums nopelnīja 1,3 milj. EUR. Jānorāda, ka uzņēmumu, kuru patiesais labuma guvējs ir Mihails Uļmans, kopējā peļņa 2020.gadā sasniedza 3,5 milj. EUR. Pelnošākais bijis holdinguzņēmums SIA “Grogs”, kas pēc nodokļu nomaksas guva 2,29 milj. EUR peļņu. Vienlaikus jānorāda, ka ne visi uzņēmumi strādājuši ar pozitīvu rezultātu. Tā, piemēram, akvakultūru uzņēmuma SIA “AKVA AGRO” zaudējumi 2020.gadā sasniedza 1,24 milj. EUR. Pārskatu par 2021.gadu uzņēmums vēl nav iesniedzis.

Lursoft dati atklāj, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvalde šogad jūnijā piemērojusi arestus Mihaila Uļmana kapitāldaļām uzņēmumos, lai nodrošinātu procesuālo izdevumu, cietušam nodarītā kaitējuma kompensācijas piedziņu, kā arī iespējamo mantas konfiskāciju kā papildsodu.

TOP 10 lielāko patieso labuma guvēju sarakstā atrodami arī trīs ārvalstnieki. Augstākajā pozīcijā atrodas Nerijus Numa, kurš šobrīd ir patiesais labuma guvējs 45 Latvijā reģistrētos uzņēmumos. Uzņēmējam pieder mazumtirdzniecības tīkls “Maxima”, viņš arī ir patiesais labuma guvējs aptieku tīklam SIA “Euroaptieka Farmācija”, medikamentu tirdzniecības uzņēmumam internetā SIA “Azeta” u.c. Kopumā šo uzņēmumu apgrozījums 2021.gadā pārsniedza 1 miljardu eiro. Uzņēmumos, kuru patiesais labuma guvējs ir Nerijus Numa, pērn bija nodarbināti teju 9 tūkstoši darbinieku. Nodokļu maksājumos šie uzņēmumi 2021.gadā samaksājuši 636, milj. EUR.

Patieso labuma guvēju saraksta galvgalī atrodams arī George Rohr no ASV un Moris Tabacinic no Austrijas. Abi kopā ir patiesie labuma guvēji vairākiem nekustamo īpašumu uzņēmumiem, tostarp SIA “Mežaparka Rezidences”, SIA “Kaivas dzīvokļu kvartāls” u.c.

Personas, kuras ir patiesie labuma guvēji visvairāk uzņēmumos:

  1. Aigars Kesenfelds: 101 uzņēmums;
  2. Alvis Krasovskis: 60 uzņēmumi;
  3. Rihards Rāvis: 50 uzņēmumi;
  4. Nika Berne: 45 uzņēmumi;
  5. Nerijus Numa: 45 uzņēmumi;
  6. Roberts Tavjevs: 41 uzņēmums;
  7. George Rohr: 41 uzņēmums;
  8. Mihails Uļmans: 41 uzņēmumi;
  9. Jānis Lielcepure: 40 uzņēmumi;
  10. Moris Tabacinic: 40 uzņēmumi.

Informācija par patiesajiem labuma guvējiem apkopota uz 04.07.2022., izmantojot datus, kas publicēti saskaņā ar Likuma par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra 4.10 panta 12.daļu. Statistika apkopota un datu apstrāde veikta sabiedrības interesēs.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*