Lursoft news

Pirms iegādāties lietotu automašīnu, pārbaudi par to pieejamo informāciju!

2022. gada 22. februāris

Uz š.g. 1.janvāri Latvijā bija reģistrēti 887 tūkstoši tehniskā kārtībā esoši spēkrati, no tiem 696,5 tūkstoši – vieglās automašīnas, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas sniegtie dati*. 

Iegādājoties automašīnu, bieži vien priekšroka izvēlē tiek dota lietotiem spēkratiem, jo cenas ziņā tie ir pieejamāki nekā jauni auto, par to liecina arī Lursoft apkopotā statistika, kas parāda, ka satiksmē esošo vieglo spēkratu vecums ik gadu palielinās. Aizvadītā gada sākumā tas sasniedza jau nepilnus 14 gadus.

Ņemot vērā šo faktu, ir svarīgi ne tikai pirms spēkrata iegādes to apskatīt klātienē, bet arī izvērtēt par automašīnu pieejamo informāciju oficiālajās datu bāzēs, tādējādi izvairoties no krāpnieciskiem gadījumiem un ietaupot savus resursus.

No nesen publiskota pētījuma  var secināt, ka lietotiem auto pirms to pārdošanas bieži vien tiek sagrozīts patiesais nobraukums, kā arī sniegta nepatiesa informācija par auto patieso tehnisko stāvokli. Tas parāda vien to, ka aizvien ir sastopami negodprātīgi automašīnu tirgotāji, kas izmanto klientu uzticēšanos, kuri nepārbauda par automašīnu pieejamo informāciju.

Kādu informāciju pārbaudīt, ja plāno iegādāties Latvijā reģistrētu lietotu automašīnu?

  • Lursoft esošajā CSDD datu bāzē pārbaudi automašīnas pamatdatus;
  • Ja iegādāties automašīnu no juridiskas personas, pārliecinies, vai auto patiesi ir atrodams konkrētā uzņēmuma autoparkā;
  • Pārliecinies, vai automašīna nav ieķīlāta.

Lursoft pieejamā CSDD datu bāze ļauj iegūt uzticamu un patiesu informāciju par Latvijā reģistrētās automašīnas statusu, līdzšinējo īpašnieku skaitu, iepriekšējās reģistrācijas valsti. Tāpat arī pieejama informācija par pēdējā tehniskajā apskatē fiksēto automašīnas tehnisko stāvokli, kas sniegs priekšstatu par automašīnas tehniskajiem defektiem un iespējamo remontu apjomu pēc automašīnas iegādes. Būtiski, ka CSDD datu bāzē ikviens var iepazīties arī ar tehniskajās apskatēs fiksētajiem automašīnas odometra rādījumiem, tādējādi gūstot priekšstatu, cik lielus attālumus nolūkotais spēkrats mērojis.

Situācijā, kad pieņemts lēmums automašīnu iegādāties no juridiskas personas, ir svarīgi pārbaudīt, vai konkrētais spēkrats patiesi ir atrodams šī uzņēmuma autoparkā, kā arī – vai uzņēmums automašīnu nav ieķīlājis, jo tas var apgrūtināt turpmāko spēkrata iegādes procesu.

Lai pārliecinātos, vai automašīna ir reģistrēta uzņēmuma autoparkā, Lursoft meklētājā atrodi konkrēto uzņēmumu, no kura esi iecerējis iegādāties automašīnu, un tā izziņas sadaļā “Īpašumi” izvēlies opciju “Transportlīdzekļi”. Izziņā varēsi apskatīt informāciju par visiem transportlīdzekļiem, kas atrodami konkrētā uzņēmuma autoparkā, tostarp, redzēt gan spēkratu izlaiduma gadu, gan marku, modeli, valsts reģistrācijas numura zīmi un to, vai juridiskā persona šobrīd ir attiecīgās automašīnas īpašnieks vai turētājs. Nepieciešamības gadījumā pieejama arī paplašināta informācija par katru no spēkratiem.

Lai attīstītos, uzņēmumi nereti izmanto bankas aizņēmumus, to nodrošinājumam ieķīlājot gan savu nekustamo, gan arī kustamo mantu, tostarp, automašīnas, tāpēc gadījumā, ja esi izlēmis automašīnu iegādāties no juridiskas personas, ieteicams pārliecināties, vai konkrētais spēkrats nav ieķīlāts. Lai to pārbaudītu, Lursoft esošajā Komercķīlu datu bāzē veic transportlīdzekļa meklēšanu pēc tā valsts reģistrācijas vai šasijas numura.

*CSDD statistika par reģistrētajiem transportlīdzekļiem

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.