Lursoft news

Izdots jaunākais TOP 500+ izdevums, kurā apkopoti Latvijas lielākie uzņēmumi

2021. gada 21. decembris

Dienas Bizness sadarbībā ar Lursoft laidis klajā jaunāko TOP500 izdevumu, kurā arī šoreiz Latvijas lielāko uzņēmumu saraksts “pagarināts” līdz tūkstotim, lai detalizētāk apjaustu gan sasniegumus, gan pandēmijas ietekmi uzņēmējdarbībā 2020.gadā.

Aizvadītajam un šim gadam bija jāpaiet Latvijas atjaunotās neatkarības 30 gadu noskaņā. Diemžēl pandēmija ieviesusi izmaiņas laika uztverē, dienaskārtībā un spēles noteikumos biznesam. TOP500 iekļauto uzņēmumu darbības rezultāti ir kā labs pamats arī turpmākajai Latvijas attīstībai, pamats, ap kuru augt un attīstīties arī pārējam biznesam, tostarp uzņēmumiem, kuri varbūt nekad neizaugs līdz lielāko TOP500 vai TOP1000 līmenim, taču kuru radītie produkti vai sniegtie pakalpojumi ir būtiski gan lielo uzņēmumu darbībai, gan darbaspēka vēlmei dzīvot un strādāt tieši Latvijā.

Gan 2020. , gan arī 2021. gads uzņēmējdarbībā aizvadīts nepārtrauktu pārmaiņu režīmā, vairākkārt mainīti nosacījumi pakalpojumu sniegšanai vai preču ražošanai. Lursoft statistika liecina, ka Covid-19 pandēmija ne tikai piebremzējusi jau strādājošo biznesu, bet arī tos, kuri vēl tikai domājuši par biznesa uzsākšanu, jo aizvadītajā gadā reģistrēts pēdējo 17 gadu zemākais jauno uzņēmumu skaits, kas būtisku pieaugumu nav uzrādījis arī šogad.

“Papildus COVID-19 radītajām sekām un uzņēmēju piesardzībai, liels pārbaudījums uzņēmumiem šajā gadā ir bijis arī izejmateriālu cenu būtisks pieaugums, problēmas ar piegāžu ķēdēm, ko īpaši asi izjūt tieši ražojošās nozares, kā arī elektroenerģijas un gāzes cenu straujš pieaugums, kas nenoliedzami skar ikvienu tautsaimniecības nozari. Tādēļ jāteic, ka šajos gados uzņēmumiem un, jo īpaši to vadītājiem, jāparāda gan manevrēšanas, jaunu pieeju un risinājumu atrašanas spējas, gan  arī prasme operatīvi reaģēt uz mainīgajiem apstākļiem – pārkārtojot uzņēmumu darbības procesus, organizējot attālināto darbu, un vienlaikus nodrošinot epidemoloģiski drošu darba vidi utt.,” skaidro Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.

No apkopotajiem statistikas datiem un arī publicētā TOP 500+ saraksta redzams, ka ne visiem uzņēmumiem ir izdevies tikt galā jau ar pērnā gada piedzīvotajiem pārbaudījumiem. D. Kiopa: “Uzņēmumu iesniegtie gada pārskati parāda, ka Latvijas uzņēmumu kopējais apgrozījums 2020.gadā bija 60,11 miljardu eiro, bet peļņa-  2,86 miljardi eiro. Salīdzinot ar 2019. gadu, pērn apgrozījums samazinājās 47,3 tūkstošiem uzņēmumu, bet ar zaudējumiem strādājusi gandrīz puse Latvijas uzņēmumu – 52,1 tūkstotis.”

Žurnāla Dienas Bizness abonenti TOP500 izdevumu saņem šodien, 21.decembrī, kopā ar jaunāko iknedēļas žurnālu.

TOP500 lasāms arī elektroniski, nopērkams e-kioskā, mazumtirdzniecībā TOP500 izdevums būs iegādājams no 22.decembra lielveikalos Sky un Rimi, kā arī Narvesen. Žurnāls būs pieejams arī Jānis Roze grāmatnīcās.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.