Lursoft news

Lursoft Sankciju katalogā atrodama 131 persona un 30 organizācijas no Baltkrievijas

2021. gada 28. maijs

Baltkrievijas notikumu kontekstā pēdējās nedēļas laikā daudz dzirdam par sankcijām un vēršanos pret konkrētām personām, uzņēmumiem un organizācijām. Eiropa jau noteikusi aviācijas ierobežojumus Baltkrievijai, un plašsaziņas līdzekļos izskanējuši arī viedokļi par sankciju noteikšanu pret konkrētām personām, organizācijām un uzņēmumiem.

Kā zināms, pret pašu Aleksandru Lukašenko sankcijas noteiktas jau kopš aizvadītā gada novembra, nosakot sankcijas pret vēl 14 personām, tostarp, no pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta tuvāko personu loka. 

Kā pārliecināties, ka persona nav atrodama sankciju sarakstos?

Lai ne tikai izpildītu likuma prasības izvērtēt savus klientus, bet arī izslēgtu biznesa riskus, ir svarīgi pirms līgumu slēgšanas pārliecināties, vai pret konkrēto uzņēmumu vai arī personu nav vērstas sankcijas. Ņemot vērā, ka šāda veida informācija apkopota vairākos resursos, pārbaudes process var būt laikietilpīgs un arī sarežģīts, tāpēc lietotāju ērtībām Lursoft vienotā Sankciju katalogā apvienojis informāciju no visiem svarīgākajiem sankciju sarakstiem, tostarp, ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajiem. 

Jānorāda, ka šobrīd Latvijas, ANO, ES, Apvienotās Karalistes un OFAC sankciju sarakstos reģistrēta informācija par 14 396 subjektiem, pret kuriem vērstas sankcijas. No tiem 161 gadījumā sankcijas vērstas pret subjektiem, kas saistīti ar Baltkrieviju. 

Lursoft izpētījis, ka sankciju sarakstos šobrīd iekļauta 131 persona no Baltkrievijas un 30 organizācijas, tostarp, vairākas rūpnīcas, Baltkrievijas prezidenta īpašumu pārvaldības direktorāta galvenais ekonomikas departaments, Dana Holding, kas ir viens no galvenajiem nekustamā īpašuma attīstītājiem un būvniekiem Baltkrievijā u.c. 

Lursoft Sankciju katalogs tiek pastāvīgi aktualizēts no pirmavotiem, nodrošinot tā lietotājiem piekļuvi vienmēr aktuālai informācijai, kā arī sniedzot iespēju pārskatīt kataloga vēsturiskos datus, kas ļauj uzzināt, vai interesējošais subjekts iepriekš nav atradies kādā no sankciju sarakstiem, jo arī šādu informāciju darījuma līguma slēgšanas procesā nedrīkst atstāt bez ievērības.

UZ SANKCIJU KATALOGU

Par katru Sankciju katalogā iekļauto subjektu pieejama vispusīga izziņa, kurā apkopota būtiskākā informācija par sankcijas programmu, datumu, no kura subjektam piemērotas sankcijas, kā arī saites uz lēmumiem u.c. būtiska informācija. 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*