Blog

“Slapjā ragana” , “Salda mēle visos laikos ir bijis kapitāls” JEB pērn izvēlētie nosaukumi jaunreģistrētajiem uzņēmumiem

2021. gada 1. aprīlis

2020.gadā izaicinājumu biznesā nav trūcis, tāpēc daudzi savus sapņus par jauna uzņēmuma reģistrēšanu atlikuši, kā rezultātā pērn reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā. Vienlaikus tie uzņēmēji, kuri spēruši drosmīgo soli un nav nobijušies no biznesa uzsākšanas pandēmijas apstākļos, nereti uzņēmuma nosaukuma izvēlei piegājuši ar radošumu. Tā teikt, ja apkārt valda neziņa un bailes, vismaz uzņēmuma nosaukums apkārtējos raisīs smaidu.

Lursoft apkopojis 2020.gadā reģistrēto uzņēmumu interesantākos nosaukumus, lai pierādītu, ka humors, par spīti visām grūtībām, Latvijas uzņēmējos nav izzudis.

Iespējams, koronavīrusa pandēmijas ietekmē, meklējot dzīves jēgu un iedrošinājumu turpmākajam, arī vairāku 2020.gadā reģistrēto jauno uzņēmumu nosaukumi ir ar eksistenciālu ievirzi. Tā, piemēram, Lursoft izpētījis, ka pērn janvārī Ķeguma novadā reģistrēts SIA “Neko nevar skaidri zināt”. Jāteic, ka sabiedriskās ēdināšanas sektors, kurā šis pirms gada reģistrētais uzņēmums izvēlējies darboties, gan pērn, gan arī šogad patiesi ir nozare, kurā neko skaidri nevar zināt. Iespējams, šī iemesla dēļ  arī tā darbība nav sekmējusies tik labi, kā iepriekš cerēts, līdz ar to šobrīd uzņēmumam uzkrāts vairāk nekā 18 tūkst. EUR liels nodokļu parāds, kā arī tā īpašnieka kapitāldaļām piemērots atsavināšanas aizliegums, liegums reģistrēt komercķīlas, pārreģistrēt kapitāldaļas vai veikt citas darbības. 

Tikpat neprognozējams kā SIA “Neko nevar skaidri zināt”, ir arī aizvadītā gada jūnijā Jēkabpilī reģistrētā SIA “Viss iespējams” nosaukums, kamēr galvaspilsētā reģistrētais SIA “Tu esi tas kas Tu esi”, mudina domāt, ka labi būs, kam piebalso arī SIA “Iespēju laiks” īpašnieki, ar uzņēmuma izvēlēto nosaukumu mudinot domāt, ka labi būs, ne velti pagājušā gada jūnijā Rīgā reģistrēts SIA “bez stresa”.

Atmetot stresu un pieslēdzot savus talantus, jo, kā liecina kāda pērn reģistrēta mazumtirgotāja nosaukums SIA “Salda mēle visos laikos ir bijis kapitāls”, viss būs labi, un būs gan maksātspēja, gan prieks sadarboties, liecina arī 2020.gadā reģistrēto uzņēmumu nosaukumi. 

Jāteic, ka 2020.gadā vairāki uzņēmēji ar savu izvēlēto uzņēmumu nosaukumiem mudinājuši ikvienu aizdomāties par izglītošanos. Piemēram, pagājušā gada augustā darbu sākusi SIA “Vaksācijas akadēmija”, tiesa, starts šim skaistumkopšanas nozarē strādājošajam uzņēmumam nav bijis viegls, jo tā darbiniekiem jau vairākkārt piešķirti dīkstāves pabalsti, kā arī februārī un martā uzņēmums saņēmis grantus apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Bez SIA “Vaksācijas akadēmija”, pērn reģistrēta arī SIA “Gaismas Akadēmija”, savukārt Dobeles novads ticis pie IK “Labklājības skola”, bet Cēsu novads – pie SIA “Dzīves Mākslas Akadēmija”. Atšķirībā no abām pirmajām “akadēmijām”, IK “Labklājības skola” un SIA “Dzīves Mākslas Akadēmija” darbības virziens patiesi ir citur neklasificētu izglītības pakalpojumu sniegšana. Piedevām, pērn jūlijā reģistrētā SIA “Dzīves Mākslas Akadēmija” jau iesniegusi savu pirmo gada pārskatu, kas liecina, ka pirmajos sešos darbības mēnešos izglītības iestāde apgrozījusi 30,83 tūkst. EUR un nopelnījusi 25,36 tūkst. EUR. 

Pagājušais un arī šis ir satricinājumu pilns gads gan skaistumkopšanas, gan tūrisma, ēdināšanas un tirdzniecības nozarei, kā arī pandēmija pamatīgi skārusi izklaides jomu. Tiesa, uzņēmēji no tā nav nobijušies un turpinājuši reģistrēt jaunus uzņēmumus. Piemēram, izklaides jomā iecerējis strādāt pērn 30.decembrī reģistrētais SIA “Slapjā Ragana”. Tikmēr Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma nosaukums ne vienmēr var liecināt par tā darbības jomu. To apliecina arī 2020.gada 21.februārī reģistrētais IK “Dzīves svinības”, kas tā vien mudina domāt par papildinājumu izklaides sektorā strādājošajiem uzņēmumiem. Taču, kā atklāj Lursoft izziņas informācija, IK “Dzīves svinības” izlēmis nodarboties ar zivju, vēzveidīgo un mīkstmiešu, kā arī citu pārtikas produktu vairumtirdzniecību. 

Interesantākie 2020.gadā reģistrēto uzņēmumu nosaukumi

JANVĀRIS

FEBRUĀRIS

MARTS

APRĪLIS

MAIJS

JŪNIJS

JŪLIJS

AUGUSTS

SEPTEMBRIS

OKTOBRIS

NOVEMBRIS

DECEMBRIS

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*