Lursoft news

Līdz 18.februārim Lursoft izziņās informācija par uzņēmumu saņemto valsts atbalstu – bez maksas

2021. gada 8. februāris

2020.gads lielai daļai uzņēmumu nesis jaunus un negaidītus pārbaudījumus Covid-19 pandēmijas izskatā. Kamēr daļa uzņēmēju krīzes situācijā lēmuši par labu sava uzņēmuma darbības apturēšanai vai pat likvidācijai, ir uzņēmēji, kuri izmanto valsts piešķirtās atbalsta iespējas, lai pēc dīkstāves un darbības apjoma krituma ar laiku varētu ātrāk atsākt darbu. 

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka līdz šim dažāda veida valsts atbalstu saņēmuši vairāk nekā 13 tūkstoši uzņēmumu. Tostarp 10,2 tūkst. uzņēmumu darbiniekiem izmaksāti dīkstāves pabalsti, 3,3 tūkst. uzņēmumu saņēmuši subsīdiju darbinieku algas izmaksai, bet 3,6 tūkst. uzņēmumu atbalstīta nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadale termiņos vai atlikšana uz laiku līdz trim gadiem.

Tiesa, informācija par uzņēmumiem piešķirtajiem valsts atbalstiem atrodama dažādos resursos, tāpēc tās pārskatīšana ir sarežģīta un laikietilpīga. 

Lai uzņēmumi varētu uzlabot sava darba efektivitāti un visu svarīgāko informāciju savu klientu un piegādātāju izvērtēšanai uzzinātu vienkopus, Lursoft datu bāzē informācija par uzņēmumu saņemto atbalstu apkopota vienuviet. Tas ļauj ikvienam ērti izziņā noskaidrot, vai uzņēmums ir saņēmis:

  • Atbalstu algu subsīdijai;
  • Atlīdzību dīkstāvē esošajiem darbiniekiem;
  • Grantu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai;
  • Atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai;
  • Atbalstu eksportējošiem uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Tāpat arī sadaļā par valsts piešķirto atbalstu pieejama informācija, ja VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem.

Lursoft savas dzimšanas dienas mēneša ietvaros, no 8.februāra līdz 18.februārim visiem Lursoft klientiem, tostarp, arī ikvienam, kurš nav noslēdzis abonēšanas līgumu un Lursoft datu bāzu piekļuvei izmanto kādu no Latvijas internetbankām, nodrošina iespēju saņemt informāciju par uzņēmumu saņemto valsts atbalstu bez maksas.

Lai pārbaudītu, kādu valsts atbalstu līdz šim saņēmis uzņēmums:

Ja uzņēmums ir saņēmis kādu no valsts atbalsta veidiem, informācija par to pieejama arī Lursoft uzņēmuma izziņas pamatdatos.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*