Lursoft news

Lursoft izziņās iespēja pārbaudīt uzņēmuma mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja vēsturi

2020. gada 29. oktobris

Zinot, cik svarīgi ir veikt visaptverošu klientu izpēti, analizējot ne tikai aktuālo, bet arī vēsturisko informāciju, paplašināts Lursoft izziņās pieejamās informācijas apjoms, nodrošinot iespēju iepazīties ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja vēsturi.

Jau kopš septembra ikvienam ir iespēja Lursoft izziņā pārbaudīt interesējošo uzņēmumu un uzzināt, vai tas patlaban ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, savukārt tagad, paplašinot informācijas apjomu, tiek nodrošināta iespēja arī iepazīties ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja vēsturi.

Tas nozīmē, ka arī tad, ja uzņēmums šobrīd nav mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, taču savulaik tāds ir bijis, izziņā ir pieejama informācija par laika periodu, kad uzņēmums reģistrēts kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, un kad no reģistra izslēgts.

Lai pārbaudītu, vai interesējošais uzņēmums iepriekš bijis mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs:

Jānorāda, ka šobrīd būtiski tiek strādāts pie izmaiņām mikrouzņēmuma nodokļa piemērošanā. Likumprojekts “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” paredz no 2021.gada pakāpeniski ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa režīmu. 

Tostarp no 2021.gada 1. janvāra mikrouzņēmuma nodokļa  maksātāja statusu vairs nevarēs iegūt sabiedrības ar ierobežotu atbildību, savukārt mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusā jau reģistrētās SIA no 2022.gada 1.janvāra vairs nevarēs būt mikrouzņēmuma nodokļa maksātājas.

Ne mazāk būtisks aspekts, kuru paredz likuma grozījumi, ir tas, ka pievienotās vērtības nodokļa maksātāji vairs nevarēs būt mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji. Tas nozīmē, ka, kļūstot par PVN maksātāju, ar nākamo gadu persona zaudēs savu mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu.

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka šobrīd mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statuss piemērots 22 272 uzņēmumiem. Vēl 16 421 uzņēmums iepriekš bijis mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, taču šobrīd šo īpašā nodokļa režīma statusu ir zaudējis.

Lursoft klienti ir atzinuši, ka viņi augsti novērtē vienkopus pieejamo plašo un uzticamo informāciju Lursoft izziņās, kas palīdz veikt ātru un objektīvu klientu izvērtējumu, pārbaudot ne tikai uzņēmumu pamatinformāciju, bet arī gūstot visaptverošu informāciju par to finanšu rādītājiem, apgrūtinājumiem, īpašumiem, saistītajām personām un vēsturisko darbību. 

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.