Lursoft news

Pārbaudi, vai tavs biznesa partneris nav reģistrēts kādā no patiesā labuma guvēju kontroles ķēdēm!

2020. gada 25. augusts

Aiz katra uzņēmuma stāv viena vai vairākas fiziskās personas – patiesie labuma guvēji –, kuru intereses tiek īstenotas ar uzņēmumu starpniecību.

Kā zināms, normatīvie akti, tostarp Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums, Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums nosaka par pienākumu identificēt savus klientus un to patiesos labuma guvējus, ko ērti iespējams izdarīt Lursoft datu bāzē, kurā apkopota informācija par gan aktuālajiem, gan arī vēsturiskajiem patiesajiem labuma guvējiem.

Tāpat arī Lursoft nodrošina monitoringu, kas ļauj sekot līdzi informācijai, ja:

  • Uzņēmumam ir reģistrētas izmaiņas patiesajos labuma guvējos;
  • Interesējošā persona reģistrēta kādā uzņēmumā kā patiesais labuma guvējs.

Tomēr, zinot, ka patieso labuma guvēju kontroles ķēdes mēdz būt ļoti sarežģītas un dažkārt ir apgrūtinoši noskaidrot, vai kādā no tām neietilpst arī interesējošais uzņēmums, Lursoft saviem klientiem piedāvā jaunumu – iespēju pārbaudīt, vai juridiskā persona, tostarp gan Latvijas, gan arī ārvalstu juridiskā persona, ir reģistrēta kādā kontroles ķēdē. Ar šī pakalpojuma palīdzību var atklāt gan interesējošā uzņēmuma saikni ar citām juridiskām un fiziskām personām (piemēram, citu uzņēmumu patiesā labuma guvēja kontroles ķēdēs ) un vienlaikus apskatīt šo personu pārstāvības valsti, tādējādi ir iespēja papildus izvērtēt saistīto personu valsts risku.

Lai veiktu pārbaudi:

  • Ievadi Lursoft meklētājā interesējošās juridiskās personas nosaukumu vai arī reģistrācijas numuru;
  • Lursoft izziņas labās puses izvēlnē izvēlies “Pārbaude juridiskās personas esamībai patiesā labuma guvēju kontroles ķēdēs”;
  • Izvēlies, vai apskatīt visus datus, tikai aktuālos vai arī tikai vēsturiskos;
  • Iegūsti pārskatāmu informāciju, kuru uzņēmumu patieso labumu guvēju ķēdēs atrodama interesējošā juridiskā persona, kā arī nepieciešamības gadījumā papildu informācijai apskati izziņu datus.

Lursoft nodrošina arī pārbaudi par fiziskās personas esamību patiesā labuma guvēju kontroles ķēdēs.

Lursoft atgādina, ka izpēte ir svarīgs posms sadarbībā ar klientiem, jo, nezinot savu klientu vai partneri, var nākties saskarties ar dažādiem biznesa riskiem, piemēram, pašam to neapzinoties sadarboties ar sankciju sarakstos iekļautām personām vai arī personām, kuras izveidojušas fiktīvus, uzņēmumus, kas reģistrēti ar mērķi iesaistīties dažādās krāpniecības shēmās. Tāpat arī svarīgi atcerēties, ka par likuma pienākumu nepildīšanu un klientu, partneru patieso labuma guvēju nenoskaidrošanu kontrolējošās iestādes uzņēmumam var piemērot soda sankcijas.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*