Blog

Lursoft izziņās iekļauti dati par uzņēmumu samaksātajiem nodokļiem 2019.gadā

2020. gada 7. aprīlis

Lursoft izziņās tagad pieejama informācija par komersantu veiktajiem nodokļu maksājumiem valsts kopbudžetā 2019.gadā. Tostarp pieejami dati ne tikai par kopējo samaksāto nodokļu summu, bet arī par uzņēmumu samaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apjomu.

Lai nodrošinātu pēc iespējas visaptverošāku informāciju, kas nepieciešama izpētes procesā, Lursoft savās izziņās nodrošina piekļuvi ne tikai informācijai par 2019.gadā samaksāto VID nodokļu apjomu, bet arī par iepriekšējos  4 gados veiktajiem nodokļu maksājumiem. Šāda informācija var būt noderīga, veicot klientu, partneru un arī konkurentu izvērtēšanu un vērtējot to izaugsmi.

Jānorāda, ka 2019.gadā VID administrētajos nodokļos uzņēmumi samaksājuši 7,58 miljardus eiro, kas ir par 5,72% vairāk nekā gadu iepriekš. No šīs summas 2,58 miljardus eiro veido valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, bet 1,43 miljardus eiro – iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Lielākie nodokļu maksātāji pērn, tāpat kā iepriekšējos gados, bijuši degvielas tirgotāji. Līderis šajā ziņā ir SIA “ORLEN Latvija”, kas VID administrētajos nodokļos valsts kopbudžetā 2019.gadā samaksājis 196,78 milj.EUR, otrajā vietā ar 185,60 milj.EUR nodokļu maksājumiem ierindojies SIA “Circle K Latvia”, savukārt trešajā vietā – SIA “Neste Latvija” ar 161,11 milj.EUR lieliem nodokļu maksājumiem. Jānorāda, ka 2019.gadā kopumā bijuši 6 nodokļu maksātāji, kuru maksājumi valsts kopbudžetā pārsnieguši 100 milj.EUR.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.