Blog

Lursoft izziņās publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru darbiniekiem piešķirts dīkstāves pabalsts

2020. gada 1. aprīlis

Likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredz virkni atbalsta pasākumu uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem.

Viens no būtiskākajiem atbalstiem ir dīkstāves pabalsts to uzņēmumu darbiniekiem, kuri atrodas dīkstāvē. Šos pabalstus piešķir un izmaksā VID saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, tā ļaujot saņemt atbalstu krīzē vissmagāk cietušajiem uzņēmumiem.

Papildus jau Lursoft uzņēmumu izziņās pieejamajai informācijai, kas ļauj izvērtēt uzņēmumu darbību, tagad tajās publicēta arī atzīme, ja uzņēmuma darbiniekiem ir piešķirti dīkstāves pabalsti. Šī informācija var lieti noderēt, izvērtējot esošā vai arī potenciālā sadarbības partnera esošo biznesa situāciju un iespējamos attīstības scenārijus, jo uzņēmējs krīzes situācijā pieņēmis lēmumu nevis atbrīvot no darba savus esošos darbiniekus, bet gan meklēt citus risinājumus, kas ļaus tam efektīvāk atsākt darbību tiklīdz tas būs iespējams, nodarbinot līdzšinējos pieredzējušos darbiniekus.

Ja uzņēmuma darbiniekiem piešķirts dīkstāves pabalsts, informācija par to atrodama Lursoft uzņēmuma izziņas sadaļā “Valsts atbalsts”.

Dīkstāves pabalsts tiek piešķirts 75% apmērā no darba ņēmēja līdz šim saņemtās algas, bet ne vairāk kā 700 eiro apmērā par kalendāro mēnesi. Lai pieteiktos dīkstāves pabalstam, uzņēmumam jāiesniedz VID elektroniskās deklarēšanās sistēmā līdz šā gada 25. aprīlim dīkstāves pabalsta iesniegumu par laika posmu no 2020. gada 14. marta līdz 31. martam un turpmāk līdz nākamā mēneša 25. datumam.

Līdz otrdienas, 31.marta, pēcpusdienai dīkstāves pabalsti izmaksāti 202 darba devēju 885 darba ņēmējiem. Izmaksātā summa – 227,29 tūkst.EUR.

VID var nepiešķirt dīkstāves pabalstu, ja uzņēmums noteiktā termiņā nav iesniedzis gada pārskatu, ja uzņēmumam ir nodokļu parāds vai arī tam ir pasludināta maksātnespēja.

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*