Lursoft news

Pārbaudi, kuros uzņēmumos esi reģistrēts kā patiesais labuma guvējs, un kļūdas gadījumā ziņo Uzņēmumu reģistram!

2019. gada 29. oktobris

Lursoft papildinājis sadaļā “Mani dati valsts reģistros” pieejamo pakalpojumu klāstu, ļaujot ikvienam bez maksas vienkopus pārbaudīt, kuros uzņēmumos viņš reģistrēts kā patiesais labuma guvējs.

Katrs no mums ir pārliecināts, ka zina, kāda informācija par viņu uzkrāta valsts reģistros, tāpat kā to, kuru uzņēmumu amatpersona vai dalībnieks viņš ir.

Tikmēr realitāte dažkārt parāda citu ainu, un var izrādīties, ka esat reģistrēts kādā uzņēmumā kā patiesais labuma guvējs pašam to nezinot. Iespējams, tāpēc, ka piemirsies tas, ka vēl aizvien esat dalībnieks pirms vairākiem gadiem reģistrētā uzņēmumā (Latvijā ir vairāk nekā 75 tūkstoši SIA, kuru dalībnieku sastāvs pēdējo četru gadu laikā nav mainījies), nav izslēgta arī iespēja, ka šī informācija ir reģistrēta kļūdaini vai neprecīzi.

Tas iespējams, jo  š.g. jūlijā un augustā  Uzņēmumu reģistrs automatizēti (pēc noklusējuma) reģistrēja informāciju par patiesajiem labuma guvējiem gadījumos, ja:

  • kapitālsabiedrības dalībniekam / akcionāram kā fiziskai personai pieder vairāk nekā 25% kapitāldaļu / akciju un kapitālsabiedrība līdz šim nebija atklājusi citas personas kā patiesos labuma guvējus,
  • nodibinājumam nebija reģistrēts patiesā labuma guvējs, paredzot, ka par tādu uzskatāms nodibinājuma valdes loceklis.

Tā rezultātā pēc noklusējuma patiesā labuma guvēji tika piereģistrēti vairāk kā 109 tūkstošiem juridisku personu.

Tāpēc Lursoft aicina ikvienu iepazīties ar saviem datiem un pārliecināties, vai tie atbilst faktiskajai situācijai. Lai uzlabotu datu kvalitāti un novērstu iespējamās kļūdas, Lursoft izveidojis iespēju nosūtīt automatizētu paziņojumu LR Uzņēmumu reģistram. Tādēļ gadījumā, ja kādā uzņēmumā esat kļūdaini reģistrēts kā patiesais labuma guvējs, aicinām par to informēt Uzņēmumu reģistru, klikšķinot uz saites “Ziņot Uzņēmumu reģistram” un aizpildot ziņojumu.

Lai pārbaudītu savus datus, dodaties uz “Mani dati valsts reģistros” sadaļu “Patiesais labuma guvējs”, kur vienkopus redzami visi uzņēmumi, kuros šobrīd esat reģistrēts kā patiesais labuma guvējs.

Lursoft atgādina, ka sadaļā “Mani dati valsts reģistros” ir iespēja iegūt informāciju arī par saviem amatiem, dalībām, nekustamajiem īpašumiem, u.c. datiem, ko par Jums savos reģistros uzkrājusi valsts.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*