Blog

Uzņēmumu reģistrs pēc noklusējuma ir uzsācis patieso labuma guvēju reģistrēšanu desmitiem tūkstošu kapitālsabiedrību

2019. gada 10. jūlijs

Š.g. 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz LR Uzņēmumu reģistram vairākus jaunus pienākumus un tiesības.

Informējam, ka Uzņēmumu reģistrs ir uzsācis reģistrēt informāciju par patiesajiem labuma guvējiem gadījumos, ja kapitālsabiedrības dalībniekam / akcionāram  kā fiziskai personai pieder vairāk kā 25% kapitāldaļu/ akciju un kapitālsabiedrība līdz šim nav  atklājusi citas personas kā patiesos labuma guvējus.  Faktiski patiesā labumā guvēja statuss izriet no Komercreģistrā pieejamās informācijas par kapitālsabiedrības dalībniekiem/ akcionāriem.  Atbilstoši LR Uzņēmumu reģistra pārstāvju iepriekš ziņotajam, plānots, ka turpmākajās dienās šādi automatizēti ieraksti par patiesā labuma guvējiem tiks veikti vairākiem desmitiem tūkstošu Latvijas kapitālsabiedrību.

Lai nodrošinātu iespēju klientiem pilnvērtīgi izvērtēt savus sadarbības partnerus, informācija par patiesajiem labuma guvējiem tiek atspoguļota arī Lursoft izziņās.

 

Lai uzzinātu, ka ir reģistrētas izmaiņas  uzņēmumu  patieso labuma guvēju ierakstos,

PIESAKIES MONITORINGAM

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.