Blog

Visbiežāk pamatkapitālu samazina elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozares uzņēmumiem

2019. gada 6. marts

Pamatkapitāls ir nauda un citas vērtības naudas izteiksmē, kas ieguldītas kapitālsabiedrībā uzņēmējdarbības uzsākšanai un turpināšanai.

Pēc Lursoft aprēķiniem, pērn reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls veido 334,32 milj.EUR, savukārt 2017.gadā, neskatoties uz to, ka jauno uzņēmumu bija pat mazāk nekā 2018.gadā, šajā gadā reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls sasniedza 443,52 milj.EUR. Tikmēr ik gadu no visiem jaunajiem uzņēmumiem vairāk nekā pusi (aptuveni 58%) veido jaundibinātie mazkapitāla SIA, kuru pamatkapitāla apmērs nereti ir vien pāris eiro.

Nereti dalībnieki pieņem lēmumus par izmaiņu veikšanu pamatkapitālā, to samazinot vai palielinot. Piemēram, februārī ik darba dienu izmaiņas tika reģistrētas 28 uzņēmumu pamatkapitālos. Tikmēr, analizējot nozares, kurās līdz šim visbiežāk veikta pamatkapitāla samazināšana, priekšplānā izvirzās uzņēmumi, kuru darbība saistīta ar elektroenerģiju, gāzes apgādi, siltumapgādi vai gaisa kondicionēšanu.

Lursoft izpētījis, ka no nozarē strādājošajiem 736 uzņēmumiem, pamatkapitāls kaut reizi samazināts 17,93%.

Piesakies Lursoft nozaru monitoringu izmēģinājumam un turpmākās 30 dienas monitorē nozares TOP 1000 lielākos uzņēmumus bez maksas!

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*