Lursoft news

Klientu Portfelis ļauj monitorēt gadījumus, kad uzņēmumam atceltas visas amatpersonas

2018. gada 3. oktobris

Lursoft rīcībā esošie dati rāda, ka komercreģistrā reģistrētas 20 929 sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kurām nav aktīvu amatpersonu. No tām 20 294 kapitālsabiedrības bez amatpersonām pastāv jau vairāk nekā vienu mēnesi, kas norāda uz riskiem, ka uzņēmums pārskatāmā nākotnē varētu tikt likvidēts. Vēl lielāku uzmanību raisa fakts, ka 72,64% sabiedrību ar ierobežotu atbildību bez valdes ir reģistrēts nodrošinājums.

Komerclikuma 314.1 pants paredz, ka gadījumos, ja sabiedrības valdei ilgāk par trim mēnešiem nav pārstāvības tiesību un sabiedrība triju mēnešu laikā pēc rakstveida brīdinājuma saņemšanas nav novērsusi norādīto trūkumu, tās darbība var tikt izbeigta, pamatojoties uz komercreģistra iestādes vai nodokļu administrācijas lēmumu. Protams, situācijas, kad komersants uz laiku paliek bez lemtspējīgas valdes, var rasties arī gadījumā, ja tas atstāj savu amatu, kā to pieļauj Komerclikuma 306.pants.

Jebkurās situācijās, kad sadarbības partneris vai arī klients paliek bez lemtspējīgas valdes, nepieciešams pastiprināti uzraudzīt uzņēmuma turpmāko darbību, lai varētu pieņemt savlaicīgus lēmumus par sadarbību ar konkrēto uzņēmumu, tādējādi izslēdzot iespējamos nākotnes riskus.

Tieši tāpēc, lai ikvienam padarītu ērtāku savu partneru, piegādātāju, klientu un arī konkurentu uzraudzīšanu, Klientu Portfelī ieviests jauns monitoringa veids – Atcelto amatpersonu monitorings – , kas informē par gadījumiem, kad uzņēmumam ir atceltas visas amatpersonas.

Piesakoties šim monitoringam, saņemsiet informāciju par gadījumiem:

  • kad uzņēmumam ir atceltas visas amatpersonas;
  • ja uzņēmuma valde bez amatpersonām pastāv jau 2 nedēļas;
  • ja uzņēmuma valdē nav nevienas amatpersonas jau 1, 3, 6 vai 12 mēnešus.

Lai pievienotu savam Klientu Portfeļa sarakstam jauno monitoringu, veiciet monitoringa iestatījumu labošanu, piedāvāto pakalpojumu sadaļā „Uzņēmuma reģistra monitorings” izvēloties opciju „Atcelto amatpersonu monitorings”.

Lursoft apkopotie dati rāda, ka no visām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kuru valdes patlaban pastāv bez nevienas aktīvas amatpersonas, 21,18% gadījumu nav zināma komersanta darbības joma, bet 13,49% darbība saistīta ar vairumtirdzniecību. Turpat arī seko mazumtirdzniecība ar 11,59%.

Izmantojot Klientu Portfeļa monitoringu, iegūsiet vairākas priekšrocības:

  • savlaicīgi uzzināsiet par izmaiņām;
  • ietaupīsiet savu laiku;
  • ieekonomēsiet darba resursus;
  • varēsiet ātrāk pieņemt lēmumus jautājumos, kas atkarīgi no klientu un partneru datu izmaiņām;
  • Jums tiks nodrošināta pārskatāma notikumu vēsture ar iespēju sekot izmaiņām attiecīgā uzņēmuma vai personas statusā.

Lai uzzinātu, kā pieteikties Klientu Portfeļa jaunajam monitoringam, un kā tas un arī citi monitoringi var palīdzēt sekmīgāk vadīt jūsu biznesu, aicinām sazināties ar savu klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas daļu, zvanot pa tālruni 67844300 vai rakstot uz info@lursoft.lv.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*