Blog

Interesantākie uzņēmumu nosaukumi 2017.gadā: “Ko gribu, to daru”, “Ko mākslinieki tev nestāsta” un “Turpinājums sekos”

2018. gada 28. marts

Mūsdienās reklāmas iespējas ir teju neizsmeļamas, tāpēc atliek vien izsvērt visu variantu plusus un mīnusus, lai izvēlētos savam produktam vai pakalpojumam atbilstošāko. Tomēr, neskatoties uz šo faktu, aizvien daļa jauno uzņēmēju izvēlas saviem uzņēmumiem nosaukumu, kas runā pats par sevi, vienmēr kalpojot par sava veida reklāmu.

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka 2017.gadā reģistrēti 10210 jauni uzņēmumi, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009.gada. Salīdzinot ar gadu iepriekš, Lursoft aprēķini rāda, ka gada laikā reģistrēto jauno uzņēmumu skaits sarucis par 8,89%. Tiesa, tas nav mazinājis uzņēmēju vēlmi saviem uzņēmumiem izvēlēties nosaukumus, kuri būs pamanāmi starp pārējiem.

Tuvojoties 1.aprīlim, “Lursoft” apkopojis aizvadītajā gadā reģistrētos uzņēmumus ar interesantākajiem nosaukumiem. Kādu mērķu vadīti komersanti izvēlējušies savu rūpalu nosaukt tieši šādā vārdā, lai paliek katra paša ziņā, taču viens gan ir skaidrs – nosaukums paliks atmiņā un, ja ne aicinās iegādāties konkrētā uzņēmuma pakalpojumus un preces, tad vismaz radīs pārējo sejās smaidu.

Kādam jābūt uzņēmuma nosaukumam? Ņemot vērā, ka nosaukums ir viens no pirmajiem, ko pamana patērētājs, tā izvēlei jābūt tālredzīgai. Iespējams, tieši tāpēc daļa uzņēmēju izvēlējušies nosaukumus, kas jau vedina domāt par tā darbības jomu. Tāds, piemēram, ir pērn janvārī Jaunpils novadā reģistrētais SIA “Traktordakteris”, SIA “Latvijas alus paradīze”, kas savu mājvietu radusi Rīgā, SIA “Aizvest paku”, SIA “Žogu valstība” vai arī SIA “Labakais Tehnologiju Sakartotajs” Daugavpils novadā. Tomēr jāteic, ka šādi uzņēmumi ir mazākumā un vairumā gadījumu pēc nosaukuma izlasīšanas tā darbības joma tā arī paliek miglā tīta.  Jūsuprāt, ar ko ikdienā nodarbojas aizvadītajā gadā reģistrētie SIA “Pupsiks”, SIA “Jaukie cilvēki”, SIA “Ko gribu, to daru”, SIA “Turpinājums sekos” vai arī SIA “Čau Tēti”?

Iespējams, šogad atzīmējamās Latvijas simtgades ietekmē, 2017.gadā reģistrēti arī vairāki uzņēmumi, kas tā vien vedina domāt par svētkiem un ballītēm – SIA “Sauļuka ballišu studija”, SIA “Latvijai simts” un SIA “Ballējam neguļam”. Īsta balle nav iedomājama arī bez bagātīgi klāta galda, par ko vienisprātis ir arī jaunie uzņēmēji, saviem pagājušajā gadā reģistrētajiem uzņēmumiem izvēloties tādus nosaukumus, kas jau tos izlasot vien liek iztēloties gardus ēdienus un našķus. Piemēram, SIA “Kopā garšīgāk”, SIA “Jums garšos”, SIA “Ābolmaize ģimenei”, SIA “Mmm-Saldumiņš”, SIA “Ēdienkūre”, SIA “Bismarka Brokastis” vai SIA “Restorāns kastē”, kas gan, tā arī nesagaidot savas darbības pirmo gadu, jau likvidēts.

Ja runājam par svētkiem, tad pirms tam obligāti jāuzpoš svinību vieta, par ko padomājuši arī jaunie uzņēmēji, 2017.gadā reģistrējot uzņēmumus SIA “Tīri logi”, SIA “Pedantiskā Slota” un SIA “Sakopts īpašums”.

Mēs lepojamies ar savām saknēm un savu valsti, par ko var pārliecināties, arī iepazīstoties ar pagājušajā gadā reģistrēto uzņēmumu nosaukumiem. Ir pavisam skaidrs, ka Balvos reģistrētajai reklāmas aģentūrai SIA “We Are From Latvia” ārvalstu sadarbības partneri un klienti pat nevaicās, no kurienes nāk pakalpojumu sniedzējs, jo atbilde jau būs atrodama tā nosaukumā. Savukārt Krāslavas novadā reģistrētais viesu izmitināšanas nozarē strādājošais SIA “Pazust Latgalē” jau ar nosaukumu vien aicina dažas dienas veltīt Latgales izpētei.

Runājot par tūrismu un Latvijas apceļošanu, daudzi šī gada sākumā noteikti devās uz Pāvilostu, lai paši savām acīm redzētu, kāda gan izskatās par kuģi nodēvētā māja. Kamēr lielākajai daļai iedzīvotāju šāda veida būve bija atklājums, mājas – kuģa tēmu uzņēmuma nosaukumā jau pērnā gada vasarā pamanījušies apspēlēt jaunie uzņēmēji, savam rūpalam dodot nosaukumu SIA “Peldmaja”. Kā liecina “Lursoft” atrodamā informācija, uzņēmuma pamatdarbība saistīta ar viesu izmitināšanu viesnīcās un līdzīgās apmešanās vietās.

Uzņēmēji pagājušajā gadā ir bijuši izdomas bagāti, tāpēc viens gan ir skaidrs – ar 2017.gadu nekas nebeidzas, un arī šogad mēs vēl dzirdēsim par uzņēmēju radošo pieeju nosaukumu izvēlei. Iespējams, tieši šī iemesla dēļ arī uzņēmēja Raimonda Kosmane pagājušā gada februārī reģistrējusi uzņēmumu SIA “Turpinājums sekos”.

2017.gadā reģistrēto uzņēmumu interesantie nosaukumi

Janvāris

Februāris

Marts

Aprīlis

Maijs

Jūnijs

Jūlijs

Augusts

Septembris

Oktobris

Novembris

Decembris

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*