Lursoft news

Izveidots Baltijas valstu tiesu ekspertu reģistrs

2017. gada 24. novembris

Šonedēļ Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs un Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītāja Maira Čentoricka darba vizītē Igaunijā tikās ar Igaunijas Tiesu ekspertīžu institūta vadītāju Illaru Lanno (Üllar Lanno), lai pārrunātu sadarbības iespējas dalībai projekta vadības grupā, kas strādās pie vienotā ekspertīžu centra izveides Latvijā.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs R. Kronbergs atzīmē: “Tieslietu ministrija ir iniciators valsts ekspertīžu iestāžu apvienošanai, turklāt esam guvuši apstiprinājumu arī valdībā, tāpēc tuvākajā laikā tiks veidota projekta darba grupa, kura jau 2018. gada vasarā iesniegs valdībā izvērtējumu un priekšlikumus vienotās institūcijas izveidošanai.”

Darba vizītes ietvaros R. Kronbergs un M. Čentoricka piedalījās arī projekta “Atrodi tiesu ekspertu” seminārā, kurā tika prezentēti projekta rezultāti – izveidots Baltijas valstu tiesu ekspertu reģistrs. Projekta mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību tiesu ekspertīžu jomā, izveidojot Baltijas valstīm vienotu tiesu ekspertu reģistru, kurā iespējams atrast informāciju par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesu ekspertiem un tiesu ekspertīžu veidiem. Latvija līdz šim ir bijusi vienīgā no Baltijas valstīm, kurai ir savs tiesu ekspertu reģistrs elektronizētā formā.

Patlaban reģistrs ir pieejams testa versijā. No 2018. gada janvāra reģistrs darbosies pilnībā. Ar projekta “Atrodi tiesu ekspertu” palīdzību un Latvijas pieredzi, šādi reģistri būs arī Igaunijā un Lietuvā.

Reģistra programmatūru izstrādājis Latvijas uzņēmums “Lursoft IT”.

Projekts “Atrodi tiesu ekspertu” (JUST/2014/JACC/AG/E-JU/6963) tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības Tiesiskuma programmas līdzekļiem. Projektu vada Valsts tiesu ekspertīžu birojs, Igauniju projektā pārstāv Igaunijas Tiesu ekspertīžu institūts. Lietuvu pārstāv Lietuvas Tieslietu ministrijas Tiesu ekspertīžu centrs un Lietuvas Policijas Tiesu ekspertīžu centrs. Projekts ilgst no 2016.-2017. gadam.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*