Lursoft news

Lursoft uzņēmumu izziņās tagad arī informācija par uzņēmumu nodokļu un nodevu parādiem

2017. gada 19. maijs

Lai ikvienam būtu iespēja nākotnē gūt papildu informāciju, kas ļauj izvērtēt potenciālo sadarbības partneru un klientu godprātību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atsācis publiskot nodokļu parādnieku vārdus.

Klientu ērtībām ik mēnesi informācija par personām, kuru nodokļu parāds pārsniedz 150 EUR, tiks atjaunota un publiskota arī Lursoft izziņās. Tas ļaus ikvienam interesentam vienkopus saņemt plašu, uzticamu un aktuālu informāciju, lai precīzāk izvērtētu visus iespējamos biznesa riskus, kas nākotnē var rasties, sadarbojoties ar konkrēto partneri.

Uz uzņēmumu izziņā iekļautās papildu informācijas lietderību norāda arī Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: „Mūsu līdzšinējā pieredze rāda, ka klienti, kuri izmanto iespēju saņemt aktuālo informāciju par saviem piegādātājiem (tai skaitā brīdinājumus par kādu saistību neizpildi), ieviešot uzņēmumā atbilstošas kontroles procedūras, piemēram, pārskatot sadarbības modeli ar attiecīgo piegādātāju, vai veicot kādas citas preventīvas darbības, ievērojami samazina savus riskus.”

„Šāds pienākums izriet arī no normatīvajiem aktiem, kas nosaka, ka komersantam ir pienākums, sadarbojoties ar citu komersantu vai fizisku personu saimnieciskās darbības gaitā, maksimāli izvērtēt riskus un noskaidrot informāciju, kas varētu būtiski ietekmēt sadarbību. Tādēļ uzskatām, ka šādas informācijas publiska pieejamība sekmēs uzņēmējdarbības vides sakārtošanu un arī atvieglos uzņēmējiem ikdienas darba procesus, jo mēs kā informācijas sniedzēji nodrošināsim katram klientam svarīgo ziņu piegādi ērtā un pārskatāmā veidā,” skaidro D. Kiopa.

Informācija par uzņēmumu nodokļu parādiem apkopota Lursoft izziņu sadaļā „Apgrūtinājumi”, kur pieejami dati par attiecīgo uzņēmumu Nodokļu (nodevu) parādiem. Tajā iespējams gan uzzināt uzņēmuma kopējo nodokļu un nodevu parādu summu, ja tā pārsniedz 150 eiro, gan arī iegūt ar to saistīto papildu informāciju.

Dati liecina, ka patlaban nodokļu parādnieku kopējais parāds sasniedz jau 1,2 miljardus eiro. Absolūts parādu līderis ir mobilo telefonu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA Tendem Neman, kura parāds pārsniedz 58 miljonus eiro. Tiesa, uzņēmums savu darbību ir jau izbeidzis.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.