Blog

Dienas bizness: Jau ceturtdaļgadsimtu Latvijas biznesā

2017. gada 27. janvāris

Lursoft pētījums rāda, ka teju 5000 vadītāju jau ceturtdaļgadsimtu atrodas viena un tā paša uzņēmuma vadībā. Tas ir iespaidīgs termiņš, ne katrs darbinieks vienā vietā ir tik garus gadus nostrādājis, turklāt ir notikušas būtiskas izmaiņas ne tikai ekonomikā, bet arī sociālpolitikā. 1992. gadā neatkarīgā Latvija spēra savus pirmos soļus tautsaimniecības transformācijā, dzīvoja ar pagaidu valūtu – Latvijas rubļiem, bija ievedmuitas un izvedmuitas, robežas, bet pašlaik Latvija ir ES dalībvalsts ar eiro, brīvu tirdzniecību, kapitāla, darbaspēka kustību. Izstūrēt savu uzņēmumu cauri visām šīm pārmaiņu vētrām ir augsts sasniegums un vērtīga pieredze, no kuras ir vērts mācīties.

“1992. gadā kopumā tika reģistrēti 37,6 tūkst. subjektu, un pēc 25 gadiem, kopš to reģistrācijas brīža, vēl aizvien no tiem aktīvi (nelikvidēti) ir vairāk nekā 17,9 tūkst. uzņēmumu (tostarp tie, kas šobrīd jau pārreģistrēti Komercreģistrā),” skaidro SIA Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa. 25 gadus pie 1992. gadā dibinātā uzņēmuma grožiem nepārtraukti atradušies ir 873 kapitālsabiedrību vadītāji. “To vidū ir patiešām cienījami, pieredzes bagāti un atpazīstami uzņēmēji, kuru vārds un uzņēmums šobrīd daudziem sabiedrībā jau asociējās kā vienots vesels. Kā viens no šādiem uzņēmējiem – leģendām noteikti atzīmējams Juris Binde – LMT ilggadējais vadītājs, kurš uzņēmuma vadītāja statusā ir jau no 1992. gada 2. janvāra. Tāpat šajā grupā varam iekļaut Aināru Rozi – SIA Jānis Roze vadītāju, Igoru Šturmu – SIA Jelgavfarm valdes locekli. Taču ir arī cilvēki un uzņēmumi, kurus zina tikai to sadarbības partneri un tuvākās apkaimes iedzīvotāji,” uz plašo diapazonu norāda D. Kiopa. No visiem sarakstā iekļuvušajiem – 418 personas ir vadītāji uzņēmumiem, kuru juridiskā adrese ir Rīgā, 175 vadītāji – no Pierīgas uzņēmumiem, 84 vadītāji – no Vidzemes, 74 – no Kurzemes, 67 – no Latgales, savukārt no Zemgales reģiona – 55 uzņēmumu vadītāji.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Dienas_Bizness/2017/01/27/jau-ceturtdalgadsimtu-latvijas-biznesa

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.