Blog

Viedā medicīna – Baltijā pirmajā „Lietu interneta” konferencē

2016. gada 13. oktobris

Kāda loma lietu internetam ir medicīnas nozarē? Kā samazināt izmaksas veselības aprūpē, sevišķi laikā, kad visā pasaulē palielinās gados vecu iedzīvotāju skaits? Kā konsultēt, ārstēt un uzlabot pacientu labsajūtu attālināti, esot pat citā kontinentā?  Šie jautājumi veselības nozarē ir aktuāli jau šodien, bet vēl svarīgāki būs rīt!

Tādēļ medicīnas iestāžu un uzņēmumu vadītāji, valsts un pašvaldību atbildīgie speciālisti un citi medicīnas nozares profesionāļi ir aicināti apmeklēt Igaunijas uzņēmuma „Eliko” IoT  tehnoloģiju vadītāja Alara Kūsika prezentāciju „Lietu interneta viedās veselības aprūpes programmas un tehnoloģijas”, kas norisināsies 21. oktobrī Baltijā pirmajā Lietu interneta konferencē Ķīpsalā.

Prezentācijā Alari Kūsiks stāstīs par telemedicīnu, dažiem tālaprūpes projektiem Latvijas slimnīcās, jaunām lietu interneta saziņas tehnoloģijām un lietu interneta lomu tālaprūpes jomā, koncentrējoties uz slimību profilaksi un rehabilitāciju mājas apstākļos.

Telemedicīna

Saskaņā ar Makkinsija vērtējumu, lietu interneta tehnoloģiju globālā ekonomiskā ietekme gadā līdz 2025. gadam varētu sasniegt 11 triljonus ASV dolāru. Pēc “IMS Research” aplēsēm, veselības aprūpes informācijas tehnoloģiju tirgus ikgadējais pieaugums  pārsniedz 15 %, bet valkājamo ierīču tirgus ‒ apmēram  40 %.

Lietu interneta tehnoloģijām ir būtiska nozīme personalizētā medicīnā un attālinātā veselības aprūpē, jo tās palīdz risināt ar iedzīvotāju novecošanos saistītas problēmas visā pasaulē.  Nākotnē lietu interneta risinājumi piedāvās jaunus, mājas apstākļos izmantojamus sensorus, kas nodrošinās vienlaidu savienojamību un kontekstjutīgu pacientu atbalstu. Paredzams, ka lietu internets izlīdzinās atšķirību starp tradicionālo medicīnu un pacienta labsajūtas kontroli, tādējādi vienkāršojot  hronisku slimību  ārstēšanu, izvairoties no dārgas hospitalizācijas.

Vēl konferencē: „Bosch”, „Samsung”, „Deloitte”, „Siemens”, „ABB”, „John Deere”, „Tele2” un „Kaspersky” pārstāvji par IoT lietojumu dažādās nozarēs: pilsētplānošanā, medicīnā, būvniecībā, finansēs, loģistikā u. c. Konferences galvenais partneris – jauno tehnoloģiju eksperts „Knowledgeprice.com”. Konferences apmeklējums ir bez papildu maksas, iegādājoties izstādes „RIGA COMM 2016” ieejas biļeti.

Vairāk par konferenci

„Lietu interneta” konference notiek izstādē „RIGA COMM 2016” Ķīpsalā. „RIGA COMM” ir ikgadējs IT un biznesa pasākums dažādās nozarēs strādājošajiem uzņēmējiem, valsts iestāžu vadītājiem un IT profesionāļiem, kur vienuviet iepazīt aktuālāko Baltijas un ārvalstu digitālo piedāvājumu, konsultēties ar ekspertiem un kopīgi izvēlēties piemērotākos risinājumus savam biznesam vai organizācijai. Šī gada jaunumi – Gadžetu zona un Baltijā pirmā „Lietu interneta” konference. Izstādes partneris – IT uzņēmums „Lursoft”. Par izstādiwww.rigacomm.com

 

Izstādi „RIGA COMM” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet RIGA COMM sociālajos tīklos: www.facebook.com/RigaComm un www.twitter.com/RigaComm

 

Vieta: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
Darbalaiks:
20. oktobrī 10.00–18.00
21. oktobrī 10.00–18.00

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.