Lursoft news

Prezentēts Latvijas lielāko pelnītāju, zaudētāju un dividenžu saņēmēju saraksts

2016. gada 25. augusts

Prezentēts ilgi gaidītais Latvijas TOP 100 lielāko pelnītāju, zaudētāju un dividenžu saņēmēju saraksts, ko kā ik gadu publicējis žurnāls Kapitāls sadarbībā ar žurnālistu Lato Lapsu un Lursoft.

Līdzšinējo 100 lielāko pelnītāju saraksta 1.pozīcijā šogad notikušas izmaiņas. Banku sektorā strādājošos megapelnītājus  Oļegu Fiļu, Ernestu Berni, Leonīdu Esterkinu, Arkādiju Suharenko, apsteidzis SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kura uzņēmums 2015.gadā uzrādījis rekordlielu peļņu. Tā rezultātā Arnim Riekstiņam izdevies no pērnā gada 5.pozīcijas  pacelties uz 1.vietu –  ar kopējo peļņas apjomu 30,15 milj. EUR.

Vērtējot tālāko pelnītāju saraksta galvgali, tajā redzamas jau pieminētās banku sektoru pārstāvošās personas, savukārt, izvērtējot pelnītāju TOPU, jāsecina, ka pagājušais gads sekmīgs bijis dažādās nozarēs strādājošiem uzņēmējiem – farmācija, būvniecība un darbība ar nekustamajiem īpašumiem, azartspēļu bizness, loģistikas nozare.

Šoreiz, analizējot pelnītāju TOPu, papildus izvērtēta arī šīm personām piederošo uzņēmumu valsts kopbudžetā iemaksāto nodokļu kopsumma. Lursoft apkopotie dati liecina, ka 2015.gadā TOP 100 pelnītāju uzņēmumi valstij nodokļos samaksājuši 532,28 milj. EUR, kas veido 9,33% no visiem Latvijas uzņēmumu samaksātajiem nodokļiem valsts budžetā.

Vērtējot TOP pelnītājiem piederošo uzņēmumu juridiskās adreses, redzams, ka 87% no šiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā vai Pierīgas reģionā, Kurzemē – 6%, Zemgalē – 5%, savukārt Vidzemē un Latgalē – tikai pa 1%.

Sarakstā iekļauto TOP 100 lielāko zaudētāju uzņēmumi pērn veidojuši 167,12 milj.EUR zaudējumus un, kas būtiski, 10% no zaudētāju TOPā iekļuvušo personu piederošajiem uzņēmumiem uz saraksta sagatavošanas brīdi ir reģistrēts tiesiskās aizsardzības vai maksātnespējas process. Savukārt, analizējot nozares, kuru uzņēmumu īpašnieki 2015.gadā visbiežāk cietuši zaudējumus, redzams, ka lielu īpatsvaru veido nekustamo īpašumu un apsaimniekošanas jomā strādājošās firmas.

Šogad zaudētāju TOPā atrodami arī tādi plaši pazīstamu personu vārdi kā Ināra Tetereva, Vasīlijs Meļņiks, Helmuts Balderis, Gunārs Ķirsons, Ivars Strautiņš, Edgars Šīns.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*