Blog

Dienas bizness: Pētniecībā un attīstībā investē vairāk

2016. gada 25. augusts

Pērn pieaudzis uzņēmumu ieguldījums pētniecībā un attīstībā par 6,4% jeb 1,7 milj. eiro, taču sarucis uzņēmumu skaits, kas šādas investīcijas veic, daudzi, iespējams, šādus ieguldījumus nenorāda.

To rāda SIA Lursoft veiktais pētījums par uzņēmumu gada pārskatos norādītajām pētniecības un attīstības (P&A) izmaksām un uzņēmumu skaitu, kuri šādus ieguldījumus norādījuši savās bilancēs iesniegtajos gada pārskatos. Jāņem vērā, ka par 2015. gadu vēl visi uzņēmumi, it īpaši lielie, bilances nav iesnieguši, un tas nozīmē, ka kopējās investīcijas tieši P&A būs lielākas par nepilniem 29 milj. eiro. DB jau rakstīja, ka no 2014. g. 1. jūlija Latvijā, aprēķinot ar UIN apliekamo ienākumu, P&A tēriņiem ir atļauts to samazināt par izdevumiem, kas reizināti ar koeficientu 3 (līdz tam bija 1,5 un uzņēmēji šo iespēju īpaši neizmantoja). Tomēr par to, cik daudz uzņēmumu šo iespēju izmantojuši, datu pagaidām nav.

Vidēji iegulda vairāk

Lursoft pētījums rāda, ka, vērtējot tos uzņēmumus, kuri norādījuši gada pārskatā pētniecības un attīstības ieguldījumu apjomus, redzama tendence, ka pēdējos divos gados ieguldījumu apjomi ir palielinājušies.

“2012. g. vidēji viens uzņēmums pētniecībā ieguldīja 52,3 tūkst. eiro, bet 2013. g. ieguldījumu apjoms samazinājās par 12% un vidēji bija 46,1 tūkst. eiro, savukārt 2014. g. tas pieauga līdz 64 tūkst. eiro, bet 2015. g. sasniedza jau gandrīz 76 tūkst. eiro,” vidējā ieguldījuma apmēru rāda SIA Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.

Viņa piemetina, ka P&A ieguldījumi 2015. g. salīdzinājumā ar 2014. g. pieauguši tikai par 6,4%. P&A aktīvākie ieguldītāji bijuši gan ražotāji, gan IKT, kā arī specializētie pētījumu un eksperimentālo izstrāžu veicēji dabaszinātnēs un inženierzinātnēs.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Dienas_Bizness/2016/08/25/petnieciba-un-attistiba-investe-vairak

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*