Lursoft news

Pērn ierosināto maksātnespēju skaits nedaudz sarucis

2015. gada 14. janvāris

Ierosināto maksātnespējas procesu skaits pēdējo gadu laikā bijis viļņveidīgs – pēc 2010.gada piedzīvots straujš kritums, kas turpmākajos gados atkal nesis procesu skaita pieaugumu, kas gala rezultātā pērn sekmējies ar nelielu samazinājumu.

Lursoft veiktais pētījums parāda, ka 2014.gadā Latvijā ierosināti 2 240 maksātnespējas procesi, kas ir par 6,35% mazāk nekā gadu iepriekš, tiesa gan, šis kritums, iespējams, noticis uz tiesiskās aizsardzības procesu pieaugumu rēķina, kuru skaits 2014.gadā pieaudzis līdz 205, kas ir kāpums par 23,49%.

Pagājušajā gadā maksātnespēja visbiežāk ierosināta uzņēmumiem, kas strādā vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības un ēku būvniecības jomā.

Maksātnespēja

Lai gan atsevišķos gadījumos maksātnespējas procesa turpinājums ir uzņēmuma likvidācija, praksē zināmi arī vairāki gadījumi, kuru rezultāts bijis pozitīvs. Tā, piemēram, 2011.gadā tika ierosināts AS Putnu fabrika Ķekava tiesiskās aizsardzības process, kas izbeigts aizvadītā gada janvārī. Šo gadu laikā lietuviešu Linas Agro Group piederošais uzņēmums atguvis otru dzīvību, sekmīgi attīstot savu darbību, 2014.gada pirmajā pusgadā apgrozot 20,715 milj.EUR un gada pirmos sešus mēnešus noslēdzot ar 1,684 milj.EUR peļņu.

Jācer, ka veiksmīgi noslēgsies arī SIA Kurzemes finieris maksātnespēja, kam process pasludināts 2014.gada novembra sākumā, jo jau dažas nedēļas pēc procesa uzsākšanas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka, sadarbojoties VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijai Altum, SIA Stiga RM, Kuldīgas novada domei un arī maksātnespējīgā uzņēmuma administratoram, ražotne atsākusi darbu. Kā norādījis SIA Stiga RM īpašnieks un valdes loceklis, uzņēmums iecerējis tuvāko mēnešu laikā pilnībā atjaunot Kurzemes finiera ražošanas jaudas, ražotnē investējot vismaz 300 000 EUR.

Jānorāda, ka SIA Kurzemes finieris bijis viens no lielākajiem ražošanas uzņēmumiem reģionā, 2013.gadā uzņēmums ar darba vietām nodrošinājis 128 darbiniekus.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*