Lursoft news

Dvīņi un Vērši – uzņēmīgākie, Kazas gadā dzimušie – stūrē lielos Latvijas uzņēmumus

2014. gada 18. decembris

Horoskopa zīme daudzu cilvēku uztverē ir gluži kā zīmogs, kas vēl pirms personas iepazīšanas pastāsta priekšā par tās raksturu. Piemēram, ja esi auns, tātad, Tev vajadzētu būt neatlaidīgam, ja Ūdensvīrs – pacietīgam. Tiesa gan, vai šie apgalvojumi atbilst patiesībai un ir attiecināmi uz visām personām, kas dzimušas konkrētajā laika posmā, jāvērtē katram pašam. Viens gan ir skaidrs – atsevišķu horoskopa zīmju pārstāvji biznesā iesaistījušies aktīvāk nekā citi, neskatoties uz to, ka tiek raksturoti kā drošsirdīgi un izlēmīgi.

Pēc Lursoft aprēķiniem, visvairāk uzņēmumu īpašnieku un vadītāju dzimuši Dvīņu un Vērša zvaigznājos, attiecīgi 9,4% un 9,3% no kopējā amatpersonu un dalībnieku skaita. Zīmes tiek raksturotas kā ātras, veiklas, zinātkārtas, praktiskas un pacietīgas, kamēr drošsirdīgie, izlēmīgie Skorpioni ar iesaistīšanos biznesā īpaši nesteidzas, kā rezultātā no visiem uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem tikai 13 843 jeb 7,1% ir dzimis Skorpiona zvaigznājā. Pētot padziļinātāk Skorpionu raksturojumu, jādomā, ka, iespējams tieši fakts, ka šīs zīmes pārstāvji ir labi izpildītāji, attur tos no iesaistīšanās biznesā, daudz labprātāk uzņemoties algota darbinieka pienākumus.

Ņemot vērā, ka visbiežāk biznesā iesaistās Dvīņi un Vērši, neizbrīna fakts, ka tieši šo horoskopa zīmju pārstāvjiem pieder arī skaitliski visvairāk uzņēmumu. Lursoft aprēķinājis, ka, piemēram, Dvīņiem patlaban pieder daļas 20 276 uzņēmumos, savukārt Vēršiem – 20 038. Jāpiebilst, ka daudz neatpaliek arī Auni, kuri, pēc astrologu teiktā, ir tendēti sacensties, ir nepacietīgi, aktīvi un neatlaidīgi. Lursoft pētījuma dati parāda, ka Auniem, kuriem jau šūpulī zvaigznes ielikušas organizatora, vadītāja, priekšnieka un komandiera spējas, patlaban pieder 19 495 uzņēmumi.

Retāk biznesa vidē var atrast Skorpioniem, Strēlniekiem, Mežāžiem, kā arī Svariem piederošus uzņēmumus. Iespējams, jaunus uzņēmumus Svariem reģistrēt traucējis to neizlēmīgums, Mežāžiem taupīgums un birokrātiskums vai arī Strēlniekiem to brīvdomīgā daba.

Kazas gadā dzimušie – vadošos amatos veiksmīgos uzņēmumos

Jaunais gads parasti nāk ar jaunām cerībām, apņemšanos sasniegt vairāk un, nenoliedzami, arī jaunu horoskopa zīmi, kas gadam piešķir arī sev tipiskākās rakstura īpašības.

2015.gads paies Kazas zīmē un, kā liecina ķīniešu ticējumi, Kazas liktenis un dzīves gaita atkarīga no tā, kādās ganībās tā paiet. Ja Kaza dzīvo leknākā zālē, to pavada mierīga un laimīga dzīve, bet, ja nākas pārtikt no retas un sausas zāles, Kaza mocās un nepārtraukti sūrojas par savu likteni. Un, lai gan horoskopu apraksti liecina, ka Kazas gadā dzimušās personas nav spējīgas kļūt par veiksmīgiem komandieriem, Lursoft aprēķini rāda, ka no visiem dalībniekiem un amatpersonām 9,15% ir dzimušas tieši Kazas gadā, piedevām, Kazas gadā dzimušo uzņēmēju finanšu rādītāji itin veiksmīgi spēj konkurēt ar valsts kopējiem rādītājiem. To apliecina gan Latvenergo valdes locekļi Arnis Kurgs un Māris Kuņickis, gan ELKO GRUPA valdes priekšsēdētājs Egons Mednis un Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, gan arī Latvijas Mobilais telefons valdes priekšsēdētājs Juris Binde, jo visu iepriekš nosaukto kungu vadītie uzņēmumi ir spējuši uzrādīt vērā ņemamus izaugsmes rādītājus, ik gadu ierindojoties starp Latvijas lielākajiem uzņēmumiem.

Lielāko peļņu 2013.gadā uzrādījusi Kazas gadā dzimušās Janīnas Mitrofanovas vadītā KRONOSPAN Riga (34,928 milj.EUR peļņa), aiz kuras ar 30,214 milj.EUR seko Lattelecom, bet trešajā vietā ar 28,318 milj.EUR ierindojoties 4finance, kuras padomē darbojas divas Kazas gadā dzimušas personas – Uldis Arnicāns un Oļegs Larins.

Par Kazas gadā dzimušo apņēmību un vēlmi biznesā sasniegt aizvien augstākas virsotnes liecina ne tikai uzņēmumu labie finanšu rādītāji, bet arī fakts, ka daži no uzņēmējiem reģistrējuši pat vairākus desmitus uzņēmumu. Tā, piemēram, absolūts pirmrindnieks šajā ziņā ir Pēteris Silkāns, kuram patlaban ir dalības 56 uzņēmumos, aiz kura ar 20 dalībām seko Nikolajs Marčenkovs un Guntis Indriksons ar kapitāldaļām 19 uzņēmumos, tostarp SIA HOBI LATGALE, SIA ĶEIZARMEŽS, SIA SKONTO u.c.

Analizējot Kazas gadā dzimušo uzņēmēju uzņēmumu vidējo apgrozījumu, redzams, ka tas ik gadu ir par aptuveni 20% augstāks nekā valstī vidēji. Tiesa gan, jāpiebilst, ka šādu tendenci viennozīmīgi ietekmē arī fakts, ka starp Kazas gadā dzimušo personu vadītajiem uzņēmumiem atrodami tādi biznesa smagsvari, kā Latvenergo, ELKO GRUPA, Severstaļlat u.c. Jānorāda arī, ka, piemēram, salīdzinājumā ar 2011.gadu, pērn Kazas gadā dzimušo uzņēmēju uzņēmumu vidējais apgrozījums nedaudz samazinājies, taču vēl aizvien saglabājies robežās virs 30 tūkst.EUR.

Kazas gadā dzimušo uzņēmēju uzņēmumu vidējais apgrozījums

Krīzes gadi, kā apliecina Lursoft veiktais pētījums, nav gājuši secen arī Kazas gadā dzimušajiem uzņēmējiem, kuru uzņēmumi, tāpat kā valstī vidēji, strādājuši ar zaudējumiem. Tiesa gan, salīdzinot ar valsts vidējo rādītāju, Kazu gadā dzimušajām personām savus uzņēmumus no mīnusiem izdevies izstūrēt veiksmīgāk un ātrāk. Tā, piemēram, 2011.gadā šie uzņēmumi strādājuši katrs ar vidēji 41 EUR lieliem zaudējumiem, nākamajā gadā tie samazinājušies jau līdz 4 EUR uz vienu uzņēmumu, bet 2013.gads noslēgts ar pozitīvu rādītāju, kamēr valstī vidējais rādītājs vēl aizvien saglabājies negatīvs.

Kazas gadā dzimušo uzņēmēju uzņēmumu vidējā peļņa

Analizējot biznesa nozares, kurās visbiežāk izvēlas darboties Kazas gadā dzimušie, jāsecina, ka tās atspoguļo valsts kopējo tendenci un nesagādā pārsteiguma momentus. Visvairāk Kazas gadā dzimušie uzņēmēji, neskatoties uz astrologu teikto, ka šie cilvēki nedrīkst nodarboties ar tirdzniecību, jo nespēj saprotami izklāstīt savu domu un sarunās ar pircējiem bieži vien runā pārāk ātri vai arī pārāk lēni un nesaprotami, sastopami tieši mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības sfērā, aiz kuras seko nekustamo īpašumu joma. Tāpat arī šie uzņēmēji labprāt sniedz juridiskos un grāmatvedības pakalpojumus un nodarbojas ar specializētajiem būvdarbiem.

 

* Pētījuma dati apkopoti uz 12.12.2014.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.