Lursoft news

Latvijas Avīze: Pirmās vietas Lietuvai

2014. gada 15. decembris

Paškausku ģimenei piederošais “Agrolats Holding” ierindojies starp Baltijas lielākajiem uzņēmumiem – par to liecina “Lursoft” un biznesa laikrakstu “Äripäev» (Igaunija) un «Verslo Žinios» (Lietuva) izveidotais Baltijas lielāko uzņēmumu saraksts. Lauksaimniecības koncernu iekļūšana Baltijas topa pirmajos desmitniekos ir nozīmīgs panākums, jo tiem nākas konkurēt ar lielajām tranzīta un enerģētikas kompānijām.

Visaugstāk topā no tiem uzņēmumiem, kas vērsti uz lauksaimniecisko ražošanu, atrodamas trīs Lietuvas kompānijas – “Linas Agro Group”, “Agrokoncerno įmonių grupė” un “Agrorodeo”. Latvijas “Agrolats Holding”, pērn apgrozot 305,8 milj. eiro, ierindojas ceturtajā vietā, bet starp visiem Baltijas uzņēmumiem ieņem augsto 36. vietu. Jāatgādina, ka «Agrolats Holding», pēc 2013. gada rādītājiem, ir iekļuvis arī investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS “Prudentia” un biržas “Nasdaq Riga” kopīgi veidotajā “Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101”. Holdinga vērtība tiek lēsta 159,3 milj. eiro apjomā, un uzņēmums jau pirmajā gadā ierindots 23. vietā.

Lielo apgrozījumu minētajām Baltijas lauksaimniecības kompānijām palīdz nodrošināt apjomīgais un dārgais graudkopības segments.

TOP 5 lielākie uzņēmumi Baltijā pēc apgrozījuma 2013.gadā:

  1. Orlen Lietuva
  2. Maxima grupė
  3. Ericsson Eesti
  4. Uralchem Trading
  5. Latvenergo

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/12/15/pirmas-vietas-lietuvai

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*