Lursoft news

Latvijas Avīze: Mediķu himna “Nav naudas, nav naudas…”

2014. gada 19. septembris

Veselības aprūpe Latvijā šķiet īsts purvs, kurā nav sistēmas, dažādi grupējumi mēģina darboties savās interesēs, trūkst virsvadītāja, kas liktu nozarei darboties, centrā liekot pacientu, nespēlējoties ar viņa dzīvību.

Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotajā diskusijā par veselības aprūpes sistēmu nozares pārstāvji, kurā bija gan Veselības ministrijas (VM) cilvēki, gan privātie uzņēmēji no “Grindeks”, “Veselības centra 4” u. c., gandrīz vienbalsīgi vienojās, ka nozarei ir vajadzīga papildu nauda. “Auditēt nevajag, tam nav laika, vispirms vajag naudu,” tādu secinājumu varēja izdarīt pēc notikušajām diskusijām.

Nav naudas, nav naudas… Tie ir ievadvārdi veselības aprūpes himnai kopš pirmā valsts budžeta izveides un iedibinātās pārliecības, ka nozare un ārsti spēj paši sevi pabarot. Jāatzīst, ka visi aptaujātie eksperti ir vienisprātis, ka nozarē naudas ir par maz, tomēr rodas loģisks jautājums, vai privātais uzņēmējs ieguldītu savu, nevis nodokļu maksātāju naudu sistēmā, kas nav pārskatāma, caurspīdīga un par kuras efektivitāti nav iespējams pārliecināties? Vai divdesmit valsts neatkarības gadi nav bijis pietiekams laiks, lai pārbaudītu nozares efektivitāti?

Veselības aprūpes uzņēmumu, pārsvarā slimnīcu, finanšu rezultāti nav iepriecinoši. Protams, veselības aprūpe ir ļoti niansēta un sarežģīta, un daudzas slimnīcas pēdējo piecu gadu laikā darbojušās ar zaudējumiem. Tomēr sarežģītāka situācija ir P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Slimnīcas pēdējā gada pārskatā revidents norāda, ka pastāv būtiska nenoteiktība, kas var radīt nopietnas šaubas par slimnīcas spēju turpināt savu darbību.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/09/19/mediku-himna-nav-naudas-nav-naudas

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*