Lursoft news

Publicēs Latvijas lielāko pelnītāju sarakstu

2014. gada 14. augusts

Piektdien, 15.augustā, iznāks biznesa žurnāla Kapitāls numurs, kurā sadarbībā ar Lursoft apkopoti pagājušā gada lielākie pelnītāji, zaudētāji un arī lielākie dividenžu saņēmēji.

Publicētie TOPi ikvienam dod iespēju uzzināt, kuri uzņēmēji 2013.gadā bijuši veiksmīgāki, kuri zaudējuši savās iepriekš iegūtās pozīcijas, kā arī kuriem bizness nesis lielākās neveiksmes, jo publicētie saraksti uzskatāmi demonstrē, kuri nacionālā kapitāla pārstāvji un  nozares Latvijā spēj pelnīt un attīstīties, bet kuri zaudē konkurences cīņā un noiet no skatuves.

Lai arī līdzīgi kā citus gadus, arī šogad lielāko pelnītāju sarakstā iekļuvušas tādas biznesa aprindās zināmas personas, kā Oļegs Fiļs, Ernests Bernis, Kirovs Lipmanis, Guntis Rāvis u.c., starp veiksminiekiem atrodami arī vairāki jaunpienācēji.

Lursoft izpētījis, ka uzņēmēja ilggadējā pieredze ir viens no nosacījumiem, kas palīdz radīt veiksmīgi strādājošu uzņēmumu.  Apkopotie dati parāda, ka no visiem dalībniekiem, kuri iekļuvuši lielāko pelnītāju sarakstā, 33% ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, savukārt vēl 41% – vecumā no 50 līdz 59 gadiem, kas liek secināt, ka miljonāru sarakstā paaudžu maiņa nenotiek tik strauji un jauno uzņēmēju ienākšana sarakstā notiek pamazām.

Tradicionāli tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz starp lielākajiem pelnītājiem galvenokārt atrodami stiprā dzimuma pārstāvji, jo no visiem miljonāriem sievietes ir vien 12%. Kā norāda Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa, redzams, ka sievietes lielākoties cenšas radīt vienu, taču pelnošu un stabilu uzņēmumu, kamēr vīriešiem ir tendence diversificēt savus riskus, biznesā vienlaicīgi liekot likmes uz vairākiem, dažkārt par dažādās nozarēs strādājošiem uzņēmumiem.

Vislielākos ienākumus  veiksminieku sarakstā nonākušajām personām jau vairākus gadus garantē farmācijas, finanšu un arī būvniecības sektors, tāpat arī pelnītāju TOPā atgriezušies uzņēmēji, kuri darbojas nekustamo īpašumu sfērā.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.