Lursoft news

Latvijas Avīze: Traģēdijas gads – finansiāli veiksmīgs

2014. gada 12. maijs

Uzņēmumu finanšu rezultāti 2013. gadā liecina par veiksmīgu periodu būvniecības nozarē. Arī kopējie dati par būvniecības produkcijas apjomiem pērn apstiprina augšupejošo tendenci, kas pēc katastrofālā krituma krīzes gados atkal uzņem apgriezienus. Par trekno gadu rekordiem būvniecības nozarē vēl ilgi nevarēs runāt, jo kā nekā, tieši nekustamā īpašuma un būvniecības nozare saķerē ar banku sektoru bija tie tautsaimniecības segmenti, pateicoties kuriem lielai daļai iedzīvotāju šobrīd ir ievērojamas kredītsaistības, kuras nespēj segt tagadējā īpašuma vērtība.

Lursoft pētījums sadarbībā ar laikrakstu Latvijas Avīze liecina, ka pērn būvniecības produkcijas kopējais apjoms faktiskajās cenās sasniedza 1,7 miljardus eiro, kas ir apmēram par 10% vairāk nekā 2012. gadā. Savukārt pašā treknākajā gadā nozarē – 2008. – uzņēmumiem izdevās sabūvēt par 2,5 miljardiem eiro. 2009. gadā jau sekoja kritiens par apmēram vienu miljardu eiro, kas ir milzīgs trieciens uzņēmumiem nozarē un visai valstij kopumā.

Rakstā publicēts arī saraksts ar lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Baltijā 2012.gadā, kā arī apkopoti dati par Latvijas lielāko būvkompāniju finanšu rezultātiem 2013.gadā.

Lasīt visu rakstuhttp://news.lv/Latvijas_Avize/2014/05/12/tragedijas-gads-finansiali-veiksmigs

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*