Lursoft news

Latvijas Avīze: Nakšņo vairāk, bet šogad baidās

2014. gada 7. aprīlis

Latvijas tūrisma nozare 2013. gadā strādājusi ļoti veiksmīgi, ja ne Ukrainas krīze un ar to augošā neskaidrība, nozares pārstāvji droši prognozētu šo gadu vēl labāku, liecina laikrakstā Latvijas Avīze publicētais Lursoft pētījums.

Vadošie tūrisma nozares uzņēmumi 2013. gadu vērtē kā veiksmīgu, un to apliecina arī statistikas dati. “Pērn Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti par 12% vairāk cilvēku nekā gadu iepriekš. Visai ievērojami – par 6,4% – audzis arī nakšņojumu skaits. Ņemot vērā, ka tūristu skaits palielinājies vairākus gadus pēc kārtas, nozares spēja turpināt tik krietnu izaugsmi uzskatāma par cildināmu sasniegumu,” rezultātus novērtē Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs.

Arī viesnīcu pārstāvji pagājušo gadu novērtējuši par labu, statistikas dati liecina, ka numuru noslogojums audzis.

Pirmie oficiālie gada pārskati ļauj izvērtēt 2013. gada finanses. Tā, piemēram, SIA “Reho”, kas vada “Kolonnas” viesnīcas visā Latvijā, pērn ir uzlabojusi darbības rezultātus, uzņēmuma apgrozījums audzis par 18%, sasniedzot 4,2 miljonus eiro, savukārt peļņa ir desmitkāršojusies – līdz 462,4 tūkstošiem eiro.

Rakstā publicēts arī lielāko Latvijas tūrisma aģentūru un operatoru tops, kā arī izteiktas prognozes par nozares attīstību šogad.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/04/07/naksno-vairak-bet-sogad-baidas

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*