Lursoft news

Latvijas Avīze: Mazie parādi noslogo tiesas

2014. gada 24. februāris

Tiesu informācijas statistika, ko apkopojis Lursoft, ļauj izdarīt vairākus interesantus secinājumus, jo tā parāda prasību iesniedzējus, kas šobrīd tiesājas par kādām lietām. Lielākā daļa prasību ir par maza apjoma parādu piedzīšanu, t. i., Civilprocesa likuma izpratnē līdz 2100 eiro.

Tas, ka no tiesā iesniegtajām prasībām vairākumu veido tieši parādu piedziņas, liecina, ka patiesībā lielai daļai sabiedrības krīze turpinās, saka Maksātnespējas konsultāciju centra jurists Jānis Āboliņš – viņš arī ir pirmais cilvēks, kurš Latvijā pasludināja fizisko maksātnespēju.

Banku sektorā visvairāk lietu tiesās ir SEB bankai, kur lielākais lietu skaits ir par maza apmēra prasībām, piemēram, kredītkartēm vai patēriņa kredītiem. “Dažādām bankām ir dažāda pieeja darbā ar tiem klientiem, kuri nemaksā kredītus. Ir finanšu institūcijas, kas lēmumu, kā piedzīt parādu, pieņem, vadoties tikai un vienīgi no finanšu kritērijiem, piemēram, cik izmaksā tiesvedība un cik lielu naudas līdzekļu apjomu varētu atgūt. SEB bankā tiek ņemti vērā ne tikai finansiālie aspekti, bet arī banku biznesa pamatprincipi, kas saka, ka aizņemtā nauda ir jāatdod,” paskaidro SEB bankas Uzņēmumu maksātnespējas vadības nodaļas vadītāja Ilga Dektereva. SEB banka nav noslēgusi sadarbības līgumu ne ar vienu no parādu piedzīšanas kompānijām.

Tāpat ražīgi tiesājas valstij piederošā Citadeles banka un bijušās Parex bankas sliktā daļa – Reverta, kā arī Parex līzings un faktorings.

Raksta ietvaros publicēts arī saraksts ar uzņēmumu nosaukumiem, kuri patlaban visaktīvāk tiesājas, kā arī prognozes par to, kā nākotnē varētu attīstīties parādu piedziņas joma.

 

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/02/24/mazie-paradi-noslogo-tiesas

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*