Lursoft news

Latvijas Avīze: Mazajiem nāksies mācīties, ja gribēs izdzīvot

2014. gada 10. februāris

Laikraksta Latvijas Avīze 10.februārā numurā Lursoft pēta, cik aktīvi Latvijas mazie uzņēmumi sava biznesa veicināšanai izmanto tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Par tehnoloģiju aizvien augošo ietekmi uz biznesa veidošanu rakstā norāda arī Rita Pranča. “Jāiet internetā”, jāmācās un jāizmanto tehnoloģiju sniegtās iespējas savu izstrādājumu pārdošanai, lai arī ne vienmēr gaidāma tūlītēja atdeve, – par to liecina Ritas Prančas pieredze – viņa kopā ar vīru saimnieko Baldones novada saimniecībā “Lauki”.

Interneta mājas lapā “Kazas Laukos” saimnieki raksta, ka viņu saimniecībā ir divas kazas un pieci truši, un piedāvā iegādāties kosmētiku no ekoloģiskiem produktiem, kā arī savus gleznojumus. Lauku māju saimnieki ir labs uzdrīkstēšanās piemērs arī citiem, jo Latvijā mazie un mikro uzņēmumi nepietiekami izmanto tehnoloģijas, tādējādi liedzot sev attīstības iespējas laikā, kad sabiedrība arvien aktīvāk sāk iepirkties evidē.

Pēc Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas informācijas, dati par ekomerciju liecina, ka tiešsaistē ES vidēji iepērkas 45%, bet Latvijā – tikai 27% iedzīvotāju.

Publikācijā arī minēts, ka LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju visus interesentus jau piekto gadu aicina līdzdarboties eprasmju nedēļā, kas šogad norisināsies 24. – 30. martā. Pērn eprasmju nedēļa pulcēja vairāk nekā 42 tūkstošus dalībnieku, tika iesaistīti vairāk nekā 300 partneri – ministrijas, nozaru uzņēmumi, pašvaldības, skolas, bibliotēkas.

 

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/02/10/mazajiem-naksies-macities-ja-gribes-izdzivot

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.