Lursoft news

2013.gadā uzaususi Cerība resnīšiem un Rīgā reģistrētas Trīs raganas

2014. gada 16. janvāris

Turpinot iepriekš aizsākto tradīciju, kad, noslēdzoties gadam, Lursoft atskatās ne tikai uz gada ietvaros reģistrēto un likvidēto uzņēmumu dinamiku, bet arī pievērš uzmanību jaunreģistrēto uzņēmumu nosaukumiem, apkopoti dati par radošākajiem un savdabīgākajiem vārdiem, kas doti pērn reģistrētajiem komersantiem.

Lursoft apkopotie dati rāda, ka 2013.gadā reģistrēti kopumā 16 365 jauni uzņēmumi. Salīdzinot ar 2012.gadu, pagājušā gadā reģistrēto uzņēmumu skaits sarucis, taču jaunreģistrēto uzņēmumu skaita kritums nebūt nenozīmē, ka būtu samazinājusies arī jauno uzņēmēju radošā pieeja, izvēloties savu uzņēmumu nosaukumus. Veicot pētījumu par 2013.gadā reģistrēto uzņēmumu nosaukumiem, jāsecina, ka radoši ļaudis dzīvo visā Latvijas teritorijā, sākot ar Liepāju, beidzot ar Daugavpili.

Vairāki uzņēmēji saviem uzņēmumiem izvēlējušies nosaukumus, kuri liek uzreiz noprast par komersanta darbības jomu. Tādi ir, piemēram, BEĶERFEJA, Ātra Paka, Kārumu fabrika, PRIEKS BŪVĒT, Tortes fabrika u.c. Novērojumi arī liecina, ka nezūdoša ir cilvēku vēlme uzņēmumu nosaukumos iepīt pozitīvisma pilnus vārdus, kas, pavisam iespējams, nākotnē varētu līdzēt veiksmīgi vairot klientu loku. Starp interesantākajiem pērn reģistrēto uzņēmumu nosaukumiem, kuri tā vien vairo ticību savām spējām un rada optimismu, noteikti jāmin Yes, we can, LAIMĪGIE NAMI, Good Feeling, Labs dzēriens, Tīri un Skaisti, Patiesi ar Mīlestību, Pozitīvo emociju aģentūra, Happy Latvia u.c., tomēr ir uzņēmēji, kuri uzskata, ka lietas ir jāsauc īstajos vārdos, tādēļ pagājušajā gadā arī reģistrēti uzņēmumi, kuri nes tādus nosaukumus, kā Cerība resnīšiem un Pēdējā aģentūra.

Noteikti tikai reti kurš 2013.gada nogalē nepamanīja Rīgas domnieka un mācītāja Jāņa Šmita aicinājumu no galvaspilsētas izmēzt uzņēmumus ar nešķīstiem nosaukumiem. Domājams, aktīvistam noteikti būtu arī ko teikt par pagājušajā gadā Rīgā reģistrēto uzņēmumu TRĪS RAGANAS.

Interesantākie 2013.gadā reģistrēto komersantu nosaukumi

Janvāris

 

Februāris

 

Marts

 

Aprīlis

 

Maijs

 

Jūnijs

 

Jūlijs

 

Augusts

 

Septembris

 

Oktobris

 

Novembris

 

Decembris

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*