Lursoft news

Reģiona attīstība saistīta ar uzņēmumu stabilitāti

2013. gada 27. septembris

Vakar, 26.septembrī, mikro un mazo uzņēmumu pārstāvji no Daugavpils pilsētas un tuvākajām reģiona teritorijām pulcējās seminārā „Mazā biznesa lielā diena”, lai iepazītos ar jauniem atbalsta instrumentiem mikro un mazā biznesa pārdošanas veicināšanai, finansējuma piesaistei un reputācijas veidošanai.

Uzņēmēju tikšanos atklāja Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) izpilddirektors Eduards Filippovs, norādot, ka „Mazā biznesa diena” piedāvā izglītojošus seminārus „Mazā biznesa lielā diena” reģionos, zīmolu un pārdošanas instrumentus, kas palīdzēs mikro un mazajam biznesam popularizēt produktus un pakalpojumus vietējā tirgū, lai veicinātu mazā biznesa straujāku augšanu.

Semināra dalībniekus uzrunāja arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Liene Anteina, informējot par atbalstu reģionam, bet Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) priekšsēdētājs Jānis Endziņš iepazīstināja ar biedrības īpašajiem pakalpojumiem mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

MVU Foruma valdes priekšsēdētāja Elīna Egle: „Esam gandarīti, ka interese par iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu” ir vērojama no jaunajiem uzņēmumiem, kas dibināti sākot ar 2011.gadu. Redzam, ka veidojas jaunaudze biznesa vidē. Esam pārliecināti, ka mazais bizness pierādīs, ka esam pelnījuši oficiālu savu atzīmējamo dienu vienreiz gadā, jo ik dienu domājam, kā būt noderīgam līdzcilvēkiem.”

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar mikro un mazo uzņēmumu darbības pieredzi, kā tiek pārvarētas grūtības atrast finansējumu, kā palielināts klientu loks un kā popularizēta produkcija, izmantojot sociālos tīklus un mārketinga instrumentus, kas prasa apgūt jaunas zināšanas nevis ieguldīt lielus finansiālus līdzekļus. MVU Foruma valdes loceklis un iniciatīvas „Mazā biznesa diena” idejas autors Kristaps Banga stāstīja par dažādām iespējām mikro un mazajiem uzņēmumiem iniciatīvas norises laikā, ko var izmantot bez maksas (skatīt: www.mazabiznesadiena.lv).

Iniciatīvas partneris banka Citadele stāstīja par jaunumiem finanšu sektorā – kā mikro un mazajiem uzņēmumiem pareizāk sadarboties ar bankām, bet Latvijas Pasts informēja par eksprespasta pakalpojumiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Lursoft pārstāve Linda Kalniņa sniedza ieskatu mikro un mazo uzņēmumu darbības rādītājos Daugavpils reģionā, norādot, ka reģionu attīstība saistīta ar uzņēmumu stabilitāti.

„Daugavpils reģionā ir pieaudzis reģistrēto uzņēmumu skaits, bet samazinājies likvidēto skaits. Lai uzņēmumu spētu attīstīties un augt, rūpīgi jāanalizē konkurences apstākļi un jāmeklē jaunas priekšrocības tirgū, līdztekus mazinot riskus, piemēram, atbildīgāk izvēloties sadarbības partnerus,” norāda Lursoft pārstāve Linda Kalniņa.

Lursoft_Linda Kalniņa

Aicinām reģistrēties semināriem un iepazīties ar „Mazā biznesa lielā diena” programmu www.mazabiznesadiena.lv/seminari. Reģistrēties aicinām līdz 2.oktobrim!

Seminārs notiek iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu ietvaros”, ko organizē MVU Forums sadarbībā ar LTRK, Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem Lursoft, Latvijas Pasts, banku Citadele un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru LETA, Dienas Bizness, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio.

Nākamās tikšanās ar uzņēmējiem reģionos: Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī.

Par iniciatīvu

Iniciatīvas ietvaros aicinām ikvienu apzināties, ka Latvijas tautsaimniecībā ir vairāk kā 99% mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Vēlamies, lai mēs kopīgi saredzētu un atbalstītu mazo uzņēmumu darbu. MVU Forums iniciatīvas ietvaros piedāvā:

  • no 1.oktobra uzņēmumiem reģistrēties interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai pieteiktu bezmaksas dalību „Mazā biznesa dienā” un izmantotu šo vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu;
  • Piedalīties semināros, kur tiks sniegta praktiska informācija par to, kā paplašināt klientu loku, kā uzrunāt potenciālos partnerus un kā saredzēt jaunas biznesa iespējas – Daugavpilī 26.septembrī, Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī. Sīkāka informācija www.mazabiznesadiena.lv.
  • Iniciatīvas centrālais pasākums – „Mazā biznesa diena” Latvijā šogad noritēs 16.novembrī, kad ikviens uzņēmējs un pircējs tiek aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.
Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.