Lursoft news

Reģistrē šogad lielāko komercķīlu

2013. gada 22. augusts

Otrdien, 20.augustā, reģistrēta šogad lielākā komercķīla. Tās nodrošinātā prasījuma summa sastāda 1,181 miljardu latu, liecina Komercķīlu reģistrā pieejamā informācija.

Iespaidīgās komercķīlas devējs ir Krievijas Šahta ZAREČNAJA, bet ņēmējs – Krievijas uzņēmums UVZ-Logistik. Kompānija Šahta ZAREČNAJA ieķīlājusi savus vērtspapīrus, obligācijas un citu līdzdalību uzņēmumā SIA Indtec Baltic Coal. Darījumā noteikts, ka komercķīlas priekšmetu ir aizliegts ieķīlāt atkārtoti.

Lursoft pieejamā informācija vēsta, ka Ventspilī esošais SIA Indtec Baltic Coal dibināts 2004.gadā, un tā pamatkapitālu veido 22,311 milj.Ls. Kā norādīts iesniegtajā pārskatā, 2012. gadā holdingkompānija veikusi pirmsprojekta izpētes darbus akmeņogļu pārstrādes rūpnīcas celtniecībai. 2012.gadu uzņēmums noslēdzis ar 208,336 tūkst.Ls lieliem zaudējumiem.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvijas uzņēmumam kopš darbības uzsākšanas ir reģistrētas kopumā 6 ķīlas, no kurām trīs patlaban jau dzēstas. Visas iepriekš reģistrētās komercķīlas ir par vairākiem desmitiem miljonu latu.

Dati liecina, ka pēdējā laikā noslēgtās komercķīlas kļūst aizvien apjomīgākas. Kā piemērs minams aizvadītajā nedēļā noslēgtais darījums starp ASA DnB NOR Bank un AS LINSTOW CENTER DEVELOPMENT, kur kā parādnieks reģistrēts SIA LINSTOW. Konkrētā komercķīla reģistrēta par 100,000 milj.Ls.

Papildus informācija:

Lursoft Komercķīlu reģistrs: https://www.lursoft.lv/komerckilu_registrs.html

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*