Lursoft news

270 Gaiļi, 232 Gailīši un 208 Zaķi jeb Lieldienas pēc Latvijas uzņēmēju tradīcijām

2013. gada 27. marts

Viens no nozīmīgākajiem pavasara notikumiem, ko atzīmē teju visā pasaulē, noteikti ir Lieldienas, kuras gaida kā lielie, tā bērni, tādēļ Lursoft veicis pētījumu, lai noskaidrotu, cik populāra Lieldienu tēma ir biznesa vidē – cik bieži ar pavasara nozīmīgākajiem svētkiem saistītos vārdus savu uzņēmumu nosaukumos iekļauj komersanti.

Lursoft pētījumā apkopotie dati liecina, ka Latvijā vēl aizvien ir tikai viens reģistrēts uzņēmums, kura nosaukumā ietverts vārds “Lieldienas”. Tas ir 1996.gadā dibinātais Kasparam Skrābānam piederošais tirdzniecības individuālais uzņēmums ZIEMASSVĒTKI UN LIELDIENAS.

Lieldienu galvenais simbols viennozīmīgi ir ola, kura svētku laikā savu tik ierasto balto vai brūno čaumalas krāsu maina uz visdažādāko krāsu tonalitātēm. Lursoft datu bāzēs kopumā atrodami 8 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukums ietver vārdu “ola”, kā, piemēram, SIA Ola un Dante, Nekomerciālu darbnīcu, kultūras un mākslas studija OLA u.c.

Taču jāatzīst, ka Lieldienas tikai ar olām, aizmirstot par tādiem svētku personāžiem, kā zaķi, gaiļi, cāļi un vistas, būtu samērā nepilnīgi svētki. Pētījuma dati liecina, ka Latvijā patlaban aktīvi darbojas 36 uzņēmumi un organizācijas, kuras savā nosaukumā nes vārdu “zaķis”, tāpat arī datu bāzēs atrodami 3 garauši (SIA GARAUSIS) un 7 truši (IK Beigtais Trusis, Z. Kešāna individuālais uzņēmums NO TRUŠA LĪDZ CEPUREI u.c.).

Viennozīmīgi vispopulārākais ar Lieldienām saistītais uzvārds starp Latvijas uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem ir Gailis. Lursoft iegūtie rezultāti liecina, ka patlaban Latvijā darbojas 217 uzņēmumi, kuru dalībnieku vidū ir persona ar uzvārdu Gailis, amatpersonas ar šādu uzvārdu reģistrētas 270 uzņēmumu un organizāciju valdēs. Otrs populārākais ar Lieldienām saistītais uzvārds ir Gailītis – Latvijā reģistrēti 232 uzņēmumi, kur pie vadības grožiem ir Gailīši, un 172 uzņēmumi, kur viens no dalībniekiem ir Gailītis.

Interesantākie ar Lieldienām saistītie uzņēmumu un organizāciju nosaukumi: IU NO TRUŠA LĪDZ CEPUREI, IK Beigtais Trusis, IK Trusīšu mājas, SIA MĀRIS GAILIS UN MELNIE, SIA VISTIŅAS UN KARBONĀDES, SIA Saldie zaķi.

Vārds Uzņēmumu / organizāciju skaits

Uzņēmumu, organizāciju skaits, kurās ir amatpersona ar šādu uzvārdu

Uzņēmumu, organizāciju skaits, kurās ir dalībnieks ar šādu uzvārdu
Ola 8 5 4
Oliņa 20 43 32
Lieldiena
1 1
1
Zaķis 36 208
173
Trusis 7
Garausis
3
Cālis
4 1
3
Cālītis
8 47
30
Vista 1
Vistiņa
1 3
2
Gailis
45 270
217
Gailītis
63 232
172
Pūpols
47 48
44
Pūpoliņš
8 3
3
Šūpoles
3
Pavasaris
19 14
12

 

Lai labi sagatavotos svētkiem, Lursoft atgādina, ka par svētku paražām un aktualitātēm iespējams lasīt Laikrakstu bibliotēkā News.lv, bet krāšņākās dainas atrodamas interneta vietnē www.dainuskapis.lv.

Lursoft saviem klientiem un sadarbības partneriem vēl krāsainas, saulainas un Lieldienas ar daudzām uzvarām olu kaujās!

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.