Lursoft news

Pērn Jelgavas pilsētā reģistrēts rekordliels jauno uzņēmumu skaits

2013. gada 13. marts

Jelgavā pēdējie divi gadi biznesa vidē iezīmējušies īpaši pozitīvā gaismā, jo pēc 2009.gada, kad reģistrēts viens no zemākajiem aktivitāšu rādītājiem, aizvien vairāk personu steidz reģistrēt jaunus uzņēmumus.

To visuzskatāmāk ataino Lursoft apkopotie dati. Pērn Jelgavas pilsētā reģistrēti 369 jauni uzņēmumi, kas ir par 37% vairāk nekā pirms gada un par 72% vairāk nekā 2009.gadā. Kā pozitīva ziņa noteikti arī atzīmējams fakts, ka pagājušajā gadā ievērojami samazinājies likvidēto uzņēmumu skaits (samazinājums par 41%).

Jelgavā reģistrētie un likvidētie uzņēmumi

Šogad 20 gadu jubileju svin 193 Jelgavas pilsētas uzņēmumi

Šogad Latvijā ievērojams skaits uzņēmumu atzīmē savu 20 gadu jubileju. Kopskaitā 20 998 uzņēmumi, kuri reģistrēti 1992.gadā un veic uzņēmējdarbību, šogad svin savu nozīmīgo pastāvēšanas gadadienu, tostarp arī 193 uzņēmumu no Jelgavas pilsētas. Kā liecina Lursoft rīcībā esošā informācija, jubilāri pārstāv 55 dažādas nozares, populārākās no tām ir “Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana” un “Kravu pārvadājumi pa autoceļiem”.

Populārākā uzņēmējdarbības forma Jelgavas pilsētā – SIA

Jelgavas pilsētā ir 16 dažādu uzņēmējdarbības formu uzņēmumi, no kuriem vairāk nekā 62% ir SIA. Kopumā kopš 1991.gada Jelgavā reģistrētas 3 558 SIA, savukārt otra populārākā uzņēmējdarbības forma ir individuālais komersants.

Jelgavā reģistrētās komercdarbības formas

Papildu informācija:

Statistika par uzņēmējdarbību Jelgavā

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*