Lursoft news

Infografika: Kā dzīvo mobilo sakaru operatori?

2012. gada 17. septembris

Lursoft apkopojis datus par lielākajiem mobilo sakaru operatoriem Latvijā, pievēršot uzmanību uzņēmumu finanšu rādītājiem no 2009. gada līdz 2011. gadam.

Mobilo sakaru operatori attīstās strauji. Kā liecina Lursoft datu bāzē pieejamā informācija, senākais un lielākais mobilo sakaru operators Latvijā – SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) šogad svin savu 20 gadu jubileju. Pērn uzņēmumā strādāja 469 darbinieki un apkalpoja 1,09 miljonus klientu. SIA “Tele2” (Tele2) min savam priekšgājējam uz papēžiem, pulcējot gandrīz tikpat lielu klientu loku. 2009. gadā Tele2 varēja lepoties ar klientu ziņā lielākā mobilo sakaru operatora titulu. Savukārt, SIA “Bite Latvija” (Bite) ir jaunākā no šīs mobilo sakaru operatoru trijotnes un izceļas ar ievērojami lielāku pamatkapitālu – 69,6 miljons Ls.

 

Balstoties uz Tele2 iesniegtajiem gada pārskatiem, var secināt, ka, samazinoties klientu skaitam, krītas arī peļņas rādītāji. 2009. gadā Tele2 apkalpoja 1,05 miljonus klientu un uzņēmuma peļņa bija 30,03 miljoni Ls, bet 2011. gadā klientu loks saruka līdz 1,02 miljoniem un peļņa – līdz 19,93 miljoniem Ls.

 

Bite pēdējos trīs gadus strādājusi ar zaudējumiem, bet, palielinoties klientu skaitam, uzņēmuma finanšu radītāji uzlabojās. 2009. gada nogalē uzņēmums apkalpoja 189 tūkstošus klientu un zaudējumi bija 11,06 miljoni Ls, savukārt, pērn, kad klientu skaits sasniedza 400 tūkstošus, uzņēmuma zaudējumi bija vien 2,15 miljoni Ls, liecina Bite iesniegtie gada pārskati.

 

 

 

 


Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.