Lursoft news

Pērn Salacgrīvas novadā reģistrēts augstākais jaunreģistrēto uzņēmumu skaits pēdējo 10 gadu laikā

2012. gada 16. marts

Pagājušajā gadā ievērojami palielinājies Salacgrīvas novadā reģistrēto uzņēmumu skaits, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Pēdējo desmit gadu laikā vismazāk jaunreģistrēto uzņēmumu bijis 2002.gadā (reģistrēti vien 10 jauni uzņēmumi), savukārt pērn piedzīvots absolūts rekords, jo novadā reģistrēti 72 jauni uzņēmumi.

Sākot ar 2010.gada 1.maiju Latvijā pastāv iespēja reģistrēt SIA ar samazinātu pamatkapitālu, kas nozīmē, ka sākotnēji uzņēmuma pamatkapitālā jaunais uzņēmējs var ieguldīt arī tikai 1 latu. Tieši pateicoties šai iespējai pēdējo divu gadu laikā ievērojami palielinājies Salacgrīvas novadā reģistrēto uzņēmumu skaits. 2010.gadā novadā reģistrēti 38 jauni uzņēmumi, no kuriem 14 ir mazkapitāla SIA, savukārt pagājušajā gadā no kopskaitā 72 jaunreģistrētajiem uzņēmumiem 44 bijuši SIA ar samazinātu pamatkapitālu.

Uzņēmumi Salacgrīvas novadā

Pēdējos gados Salacgrīvas novadā jaunie uzņēmēji izvēlas reģistrēt SIA, savukārt kādreiz populārākā uzņēmējdarbības forma bijusi „Zemnieku saimniecība”. Kā liecina Lursoft dati, no visiem uzņēmumiem, kuri Salacgrīvas novada teritorijā reģistrēti kopš 1991.gada, 40% ir SIA, savukārt 36%- ZS. Novada teritorijā 21 gada laikā reģistrēti arī 77 individuālie komersanti un 74 individuālie uzņēmumi. Kopumā novadā reģistrētas 16 dažādas uzņēmējdarbības formas.

Kā pozitīvs fakts atzīmējams tas, ka katru gadu tiek reģistrēti ne tikai jauni uzņēmumi, bet arī iepriekšējos gados dibinātie uzņēmēji domā par savu attīstību. Šogad Salacgrīvas novadā 169 uzņēmumi atzīmē 20.pastāvēšanas gadadienu. Jubilāru vidū šogad ir arī tāds Latvijā un ārvalstīs pazīstams uzņēmums kā AS Brīvais vilnis, kurš 2010.gadu noslēdzis ar 350 tūkst.latu lielu peļņu.

Papildu informācija:

Statistika par uzņēmējdarbību Salacgrīvas novadā

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*