Lursoft news

Pērn reģistrētas komercķīlas par kopējo maksimālo prasījuma summu 11,197 miljardi latu

2012. gada 16. janvāris

Pagājušajā gadā reģistrētas 5 344 jaunas komercķīlas, kas ir par 11,87% vairāk nekā 2010.gadā, liecina Lursoft apkopotie dati.

Reģistrēto darījumu ar komercķīlām skaita pieaugums liecina par ekonomiskās aktivitātes palielināšanos, jo pieaudzis ne tikai reģistrēto komercķīlu skaits, bet arī to kopējā maksimālā prasījuma summa. Salīdzinot ar 2010.gadu, kad komercķīlu maksimālā prasījuma summa sastādīja 9,528 miljardus latu, pērn kopējā summa pieaugusi par 17,51%, sastādot 11,196 miljardus latu. Vairumā gadījumu komercķīlas slēgtas ar juridiskām personām, savukārt daļa darījumu slēgti, lai pārkreditētu jau esošās saistības.

Tomēr, lai gan pagājušā gada rādītāji ir pozitīvi, tie vēl aizvien nespēj mēroties ar laika posmu no 2000. – 2008.gadam, kad ik gadu tika reģistrēts ievērojams komercķīlu skaits.

Komerckilu_registresanas_dinamika

Vislielākais komercķīlu darījumu skaits reģistrēts 2007.gadā (27 071 darījums par kopējo maksimālo prasījuma summu 14,304 miljardi latu), savukārt, sākoties krīzes gadiem reģistrēto ķīlu skaits strauji samazinājās.

Lursoft pārstāvis Ainars Brūvelis skaidro, ka, lai arī darījumi ar komercķīlu ir viens no tiesiski drošākajiem un caurskatāmākajiem kreditēšanas mehānismiem, tas neatspoguļo visu kreditēšanas tirgu. „Tieši komercķīlu darījumu pārskatāmības un līdz galam nesakārtotā kreditēšanas tirgus dēļ īpaši privātpersonu kreditēšanas jomā aizvien lielāku nišu aizņem mikrokreditēšanas uzņēmumi, kuri parasti neprasa nekādu legālu kredīta nodrošinājumu, un vienlaikus ir ievērojami elastīgāki un spēj nodrošināt ātrāku kreditēšanas procesu,” bilst A. Brūvelis.

Komerckilu_pieprasijuma_summa

Papildu informācija:

Lursoft Komercķīlu statistika: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Komerckilas

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*