Lursoft news

2011.gadā trīskāršojies fiziskām personām ierosināto maksātnespējas procesu lietu skaits

2012. gada 12. janvāris

Pagājušajā gadā ierosinātas 1 647 maksātnespējas procesa lietas, kas, salīdzinājumā ar 2010. gadu, ir par 41% mazāk.

Kā skaidro Lursoft pārstāvis Ainars Brūvelis, pagājušā gada tendences liecina par ekonomiskās situācijas stabilizēšanos valstī. „Lai gan maksātnespējīgo juridisko personu skaits ir salīdzinoši liels, tas sāk pietuvināties pirmskrīzes gadu līmenim, kad vidēji ik gadu juridiskām personām tika ierosināti 900 – 1200 maksātnespējas procesi, savukārt fizisko personu maksātnespējas tiesiskais regulējums vēl nebija nostiprināts, ” skaidro A. Brūvelis.

Ierosinātās maksātnespējas

Pagājušajā gadā juridiskām personām ierosināto maksātnespējas procesu skaits sarucis par gandrīz 68%, savukārt fiziskām personām ierosināto lietu skaits trīskāršojies. Līdz ar to pirmo reizi izveidojusies situācija, ka fizisko personu maksātnespēju skaits pārsniedzis pret juridiskām personām ierosināto skaitu.

A. Brūvelis stāsta, ka Latvijā gada laikā uzsākti maksātnespējas procesi pret 0,05% no visām valstī dzīvojošajām personām, Lielbritānijā šis rādītājs sastāda 0,22%, bet ASV – 0,47% (dati par 2010.gadu). Viņš arī zina teikt, ka ASV laikrakstos 9% tiek uzskatīti par ļoti ievērojamu fizisko personu maksātnespējas procesu skaita pieaugumu gadā, savukārt Latvijā šis rādītājs pērn pārsniedzis 200%.

2011.gadā arī palielinājies pārrobežu maksātnespējas procesu skaits – 2009. un 2010.gadā kopumā ierosinātas 2 pārrobežu maksātnespējas procedūras juridiskām personām, savukārt pērn – 9.

Fiziskam, juridiskām personām ierosinātās maksātnespējas

Papildu informācija:

Maksātnespējas reģistra žurnāls: http://insolvencyrecords.lursoft.lv/today/LV

Maksātnespējas reģistra statistika: https://www.lursoft.lv/exec?act=MNR_LSTAT

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*