Lursoft news

Dienas bizness: Sarukušas ķīniešu investīcijas uzņēmumu pamatkapitālā

2011. gada 21. novembris

Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā 54 Ķīnas investori ieguldījuši 188 534 Ls, savukārt 14 Honkongas investori – 5,16 milj. Ls.

To apliecina SIA Lursoft pētījums par Ķīnas un Honkongas investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā. Lai arī bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars vairākkārt bijis Ķīnā un mudinājis Latvijas uzņēmējus realizēt preces šajā tirgū un vienlaikus vilinājis Ķīnas investorus uz Latviju, tomēr šīs valsts ieguldījumu apmērs Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā pēdējo piecu gadu laikā ir sarucis no 0,36 milj. Ls 2006. gadā līdz 0,188 milj. Ls šogad. Kaut ko līdzīgu rāda arī Honkongas investoru ieguldījuma apmērs Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā — no 42,6 milj. Ls 1996. gadā līdz 5,16 milj. Ls šogad.

Šogad Ķīnas tiešās investīcijas pieaugušas par nepilniem 5000 Ls, savukārt no Honkongas tās sarukušas par 5,37 milj. Ls, taču tiek norādīts, ka šobrīd Ķīnas un Honkongas investorus varētu vairāk interesēt tieši nekustamais īpašums, kurš pēdējo gadu laikā kļuvis ievērojami lētāks, turklāt apmaiņa pret to (arī ieguldījumiem uzņēmumu pamatkapitālā) vēl tiek dotas uzturēšanās atļaujas.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Dienas_Bizness/2011/11/21/Sarukusas-kiniesu-investicijas-uznemumu-pamatkapitala

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*