Lursoft news

Šodien vārda dienu svin 1960 Mārtiņi – uzņēmumu īpašnieki

2011. gada 10. novembris

Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā informācija, šodien vārda dienu atzīmē 13 296 Mārtiņi. Par to, ka vārda popularitāte nav gājusi mazumā, liecina arī tas, ka no šogad dzimušajiem mazuļiem vārds “Mārtiņš” dots 86 zēniem. Visvairāk Mārtiņu, proti, 2 969 dzīvo Rīgā, savukārt 1 404 – Rīgas reģionā.

Pēc Lursoft datiem, patlaban uzņēmējdarbībā iesaistījušies 1 960 Mārtiņi, savukārt 2 572 Mārtiņi pilda amatpersonu pienākumus.

Apskatot Mārtiņdienas tēmu, Lursoft secinājis, ka Latvijā starp uzņēmējiem populārs ir uzvārds „Gailis”. Tā kopumā reģistrētas 158 amatpersonas un 131 dalībnieks ar šādu uzvārdu. Vienlīdz daudz uzņēmēju vidū ir arī sieviešu ar šādu uzvārdu, proti, 89 dalībnieces un 104 amatpersonas. Aktīvu dalību Latvijas uzņēmumos ņem 107 personas ar uzvārdu „Gailītis” un 57 daiļā dzimuma pārstāves uzvārdā „Gailīte”, savukārt starp amatpersonām reģistrētas 146 personas ar uzvārdu „Gailītis” un 57 sievietes ar šādu uzvārdu.

Kontaktu katalogā zo.lv atrodamā informācija liecina, ka patlaban Latvijā ir 110 uzņēmumi, kuru nosaukumā iekļauts vārds „Mārtiņš” – IK „Mārtiņš auto”, SIA „Mazais Mārtiņš”, SIA „Studija Mārtiņš”, ZS „Mārtiņu mājas” u.c. Gana populārs vārds uzņēmumu nosaukumos ir „Gailis” – kopumā katalogā atrodami 30 komersanti, kuru nosaukumos būtu minētais vārds. Savdabīgi, ka ar īpašu popularitāti uzņēmēju vidū neizceļas vārds „Zoss”, kurš nav atrodams neviena uzņēmuma nosaukumā, taču tas iekļauts Rīgā reģistrētā mednieku kluba nosaukumā – „Zosu pļava”.

Svētkos Lursoft novēl neaizmirst arī par tradīcijām, par kurām vislabāk spēj pastāstīt latviešu tautasdziesmas. Virtuālajā Dainu skapī www.dainuskapis.lv atrodamās dainas apdzied gan Mārtiņdienu, gan citus latviešiem tik nozīmīgus svētkus.

Papildu informācija:

Lursoft datu bāzes: www.lursoft.lv

Virtuālais Dainu skapis: www.dainuskapis.lv

Kontaktu katalogs zo.lv: www.zo.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*