Lursoft news
Dienas bizness: Dzimumam būtiska loma biznesa izvēlē
2011. gada 8. novembrisSavus uzņēmumus vīrieši dibina vairāk nekā sievietes, turklāt vīrieši vairāk izvēlas darboties ar būvniecību un auto lietām, savukārt sievietes – ēdināšanas un grāmatvedības jomā.
To liecina SIA Lursoft pētījums par 2010. un 2011. gadā jaundibināto uzņēmumu darbības jomām un to īpašnieku sadalījumu. Tiesa, jārēķinās, ka ne visi jaundibināto uzņēmumu īpašnieki, reģistrējot savus “bērnus” Komercreģistrā, norāda to darbības jomu, tāpēc no kopumā 2010. un 2011. gadā reģistrētajiem vairāk nekā 27 tūkst. SIA, kas šobrīd ir vispopulārākā juridiskā forma, tikai daļai ir zināma iecerētā darbības joma, kura arī kādu apstākļu dēļ var mainīties.
Lursoft, pārbaudot, cik no jaunreģistrētajiem uzņēmumiem, kuriem ir zināma darbības joma un dalībnieks, kurš jau bijis iepriekš vismaz viena uzņēmuma līdzīpašnieks vai 100% īpašnieks (starp izvēlētajiem 5758 vīriešiem un 1790 sievietēm), secināja, ka tam atbilst 2247 SIA – 2468 dalībnieki. Izvērtējot zināmās nozares, Lursoft secinājis, ka “pieredzējušie buki” jaunu uzņēmumu ar tieši tādu pašu darbības virzienu dibinājuši tikai 329 gadījumos, bet pārējos 7418 gadījumos tas ir atšķirīgs.
Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Dienas_Bizness/2011/11/07/Dzimumam-butiska-loma-biznesa-izvele
Komentāri