Lursoft news

Lursoft sadarbībā ar CSDD nodrošina piekļuvi vairāk kā 785 000 Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu reģistrācijas datiem

2011. gada 25. oktobris

Lursoft sadarbībā ar CSDD nodrošina iespēju uzzināt interesējošos reģistrācijas datus par vairāk kā 785 000 Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem, kā arī pārbaudīt gandrīz 819 000 aktīvās autovadītāja apliecības.

Autovadītāju pulkam piepulcējas aizvien vairāk sieviešu

CSDD dati liecina, ka uz šā gada 1.oktobri Latvijā reģistrētas 818 879 aktīvas autovadītāju apliecības, no kurām 40% izsniegtas sievietēm.

Visvairāk jauno autovadītāju šogad reģistrēts augustā – 2 359, savukārt vismazāk – februārī. Lai arī no visām aktīvajām apliecībām 60% izsniegtas vīriešiem, pēdējo mēnešu statistika uzrāda, ka autovadītāju pulkam piepulcējas aizvien vairāk sieviešu, proti, šogad no visiem jaunajiem autovadītājiem 52% ir daiļā dzimuma pārstāves.

Jauno autovadītāju skaita dinamika

Šogad pirmoreiz reģistrēto transportlīdzekļu skaits pieaudzis par 42,77%

Vērtējot datus par automašīnu pirmreizējo reģistrāciju, ir iemesls teikt, ka automašīnu tirgus pamazām atkopjas no iepriekšējos gados pārdzīvotās krīzes. Kopumā šogad pirmoreiz reģistrēti 43 867 transportlīdzekļi, no kuriem gandrīz 70% ir vieglās automašīnas. Salīdzināšanai – pērn gada pirmajos deviņos mēnešos pirmreizējā reģistrācija veikta 25 103 transportlīdzekļiem.

Pirmoreiz reģistrē'to transportlīdzekļu skaits

Salīdzinot ar 2010.gadu, kad pirmajos deviņos mēnešos tika reģistrētas 18 097 vieglās automašīnas, šogad attiecīgajā laika periodā pirmreizējā reģistrācija veikta jau 30 571 vieglajam auto. Otrs transportlīdzekļa veids, kam šogad visbiežāk veikta pirmreizējā reģistrācija, ir kravas automašīnas – veikta 5 471 pirmreizējā reģistrācija. Gana bieži tiek piereģistrētas arī piekabes un puspiekabes.

Transportlīdzekļu sadalījums pēc tipa

Papildu informācija:

CSDD datu bāzes: http://www.lursoft.lv/csdd.html

 

Informācija sagatavota, balstoties uz CSDD mājas lapā publicētajiem statistiku datiem (http://csdd.lv/lat/noderiga_informacija/statistika/).

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*