Lursoft news

Uzņēmumu reģistrs saņem biedrību iesniegtos dokumentus elektroniski

2011. gada 28. februāris

Uzņēmumu reģistrs (UR) sācis saņemt elektroniskos pieteikumus arī biedrību reģistrācijai. Janvārī reģistrēta pirmā biedrība, kurai reģistrācijas process noritēja pilnībā elektroniski. Biedrība iesniedza dokumentus elektroniski, un UR elektroniski izsniedza reģistrēto lēmumu, statūtus un reģistrācijas apliecību.

Nevalstiskās organizācijas un citi subjekti pieteikumus elektroniski var sūtīt uz iestādes e-pastu info@ur.gov.lv. Komersantiem (SIA, AS, IK, pilnsabiedrība, komandītsabiedrība, filiāles) kopš pērnā gada februāra UR savā mājas lapā www.ur.gov.lv izveidojis sadaļu, kas ļauj pievienot veidlapas un citus nepieciešamos dokumentus un nosūtīt tos elektroniski. Ieejot sadaļas e-dokumentu iesniegšana aktīvajā saitē “tiešsaiste komersantiem”, paskaidroti elektronisko dokumentu iesniegšanas pamatprincipi, un ir izvietots pieejamo veidlapu saraksts. Uzklikšķinot uz izvēlētās pieteikuma veidlapas, komersants redz iesniedzamo dokumentu sarakstu ar iespēju tos pievienot. Dokumentiem jābūt iepriekš sagatavotiem un katram atsevišķi parakstītam ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu. Dokumenti jāparaksta tām pašām personām, kurām saskaņā ar Komerclikumu to būtu jādara, ja pieteikums tiktu iesniegts papīra formā. Pēc dokumentu pievienošanas un nosūtīšanas, UR uz komersanta norādīto e-pasta adresi nosūta aicinājumu apstiprināt dokumentu iesniegšanu.

Pēc apstiprināšanas UR iesniegtos dokumentus reģistrē un uz norādīto e-pasta adresi nosūta pieteikuma reģistrācijas numuru lietvedībā, kā arī dokumentu saņemšanas datumu. Pievienojot dokumentus, komersants var izvēlēties veidu, kā saņemt lēmumu par reģistrāciju: ierodoties UR, pa pastu juridiskajā adresē vai uz e-pastu.

No nākamā gada jūnija reģistrācijas dokumentus www.ur.gov.lv tiešsaistē būs iespēja aizpildīt un nosūtīt visiem UR reģistru subjektiem. Elektronisko pakalpojumu attīstība paredzēta projektā par UR jauno informācijas sistēmu.

Papildu informācija:

E-dokumentu iesniegšana: www.ur.gov.lv/e-dokumenti.html

 

Informāciju sagatavoja:

LR Uzņēmumu reģistrs: www.ur.gov.lv

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.